Vieni gyrėsi, kiti pylos gavo

21704-8443Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusiems Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariams, kaip ir kasmet, buvo pristatytos praėjusiųjų metų Savivaldybės įmonių ir įstaigų veiklos ataskaitos. Kadangi beveik visoms įmonėms ir įstaigoms, net ir toms, kurios ankstesniais metas patirdavo nuostolių, 2016-ieji buvo pelningi, komiteto nariai direktorių klausimais nevargino,  tik ragino kalbėti kuo trumpiau. Tačiau šie pasinaudojo proga pasisakyti ne tik apie valdomų įmonių ir įstaigų finansinius reikalus, bet ir apie kitas problemas.

Sėkmingiausi praėjusieji metai buvo UAB „Plungės vandenys“, įgyvendinusiai ne vieną tinklų atnaujinimo ir geriamojo vandens kokybės gerinimo projektą ir vis tiek gavusiai 331 tūkst. eurų pelno. Kaip sakė įmonės vyriausiasis inžinierius Arvydas Jurkaitis, uždirbo todėl, kad, nutiesus naujas vandentiekio trasas, atsirado daugiau vandens vartotojų. Neblogi metai buvo ir Plungės ligoninei, uždirbusiai 70 tūkst. eurų. Jos direktorius Antanas Martusevičius pasidžiaugė, kad Savivaldybės pagalba pavyko įdarbinti net šešis naujus gydytojus.
Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos pelnas gerokai mažesnis – kiek daugiau nei 800 eurų, tačiau direktorė Marytė Mažonienė taip pat turėjo kuo pasigirti: įstaiga turi du naujus greitosios pagalbos automobilius. Plungės atvirojo jaunimo centro laikinoji direktorė Inga Jokubauskaitė pasidžiaugė, kad pernai įstaigai pavyko persikelti į naujai suremontuotas patalpas, tačiau sakė, kad didžiausia centro problema – papildomo darbuotojo trūkumas, nes jai susirgus ar išėjus atostogų, centrą tenka uždaryti. Įstaiga pernai uždirbo 8600 eurų.
Apie darbuotojų stygių kalbėjo ir UAB „Plungės autobusų parko“ direktorius Rimantas Kmieliauskas. Pasak jo, daugelis įmonės darbuotojų yra vyresnio amžiaus, o jaunų pritraukti nepavyksta. Gera žinia, kad po truputį atnaujinamas autobusų parkas: pernai pavyko įsigyti vieną naują ir vieną naudotą autobusą, o netrukus  po Plungę važinės elektra varomas autobusas. „Visi stebisi, kad taip praturtėjom, jei tokiais autobusais domimės – net ir Vakarų Europoje jie dar yra naujiena“, – šmaikštavo direktorius. Įmonė metus baigė turėdama 44,6 tūkst. eurų pelno.
Panašūs skaičiai – ir „Plungės šilumos tinklų“ pelno eilutėje, tačiau įmonės vyriausioji buhalterė Regina Mickevičienė sakė, kad šis pelnas – tik „popierinis“, mat dėl gyventojų ir įstaigų bei įmonių įsiskolinimų už šilumą praėjusieji metai buvę nuostolingi. Įmonės direktorius Petras Piekus susirinkusiesiems dar kartą priminė, kad kitąmet baigsis įmonės sutartis su UAB „Plungės bioenergija“, tad reikia suskubti planuoti naują investiciją – 5-ių megavatų katilą, kuris esą leistų užimti tvirtesnes pozicijas derybose su privačiu šilumos gamintoju dėl mažesnės šilumos kainos. „Ir prieš penkerius metus kalbėjom, kad reikia tam ruoštis, tačiau iki šiol niekas nepadaryta“, – sakė komiteto narys Audrius Šapalas.
Bet daugiausiai kritikos sulaukė UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC) direktorius Regimantas Adomaitis. Paprašytas paaiškinti, kodėl pernai įmonė dirbo nuostolingai (323,4 tūkst. eurų nuostolis), jis kalbėjo, kad individualių namų gyventojams išdalinus rūšiavimo konteinerius, į sąvartyną pristatyta 10 proc. mažiau komunalinių atliekų, tad ir pajamų gauta mažiau. Be to, siekiant pailginti sąvartyno eksploatavimo laiką, nemažai degių atliekų išvežta sudeginti į Klaipėdą, o tai įmonei taip pat nemažai kainavo. Išklausęs direktorių, meras Audrius Klišonis pareikalavo, kad būtų atliktas šios įmonės veiklos auditas, nes, pasak jo, iš TRATC pateikiamų finansinių ataskaitų, net ir labai norėdamas, negali suprasti, kodėl sąskaitos už šiukšles tik didėja, o įmonė vis tiek patiria nuostolių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...