Patikliam – ir katę maiše nesunku nusipirkti

21704-8497Į „Žemaičio“ redakciją užsukęs telšiškis Arvydas sakė atėjęs todėl, kad norėtų, jog žmonės nebūtų patiklūs ir žiūrėtų, už ką pinigus moka. „Balandžio 24-ąją Plungėje, „Mildos“ degalinėje, nusipirkau suskystintųjų dujų balioną, kuris turėjo sverti 21-ą kilogramą, o jo kaina – 15 eurų. Parsivežiau į namus ir, nenuėmęs plombos, pasvėriau… Vietoj 21-o buvo tik 19,4 kilpogramo. Iškart kreipiausi į Lietuvos metrologijos inspekcijos Telšių apskrities skyriaus viršininkę Dangirutę Kolesnik. Ji ne tik persvėrė mano pirktąjį dujų balioną, bet, nuvažiavusi į „Mildos“ degalinę, pasvėrė ir kitus balionus, kuriuose suskystintųjų dujų kiekis buvo nevienodas. Atėjau į redakciją, nes noriu, kad žmonės nepirktų katės maiše. Kodėl mes turime mokėti už prekę, kurios negauname?“ – klausė telšiškis.

Arvydas sakė jau anksčiau pastebėjęs, jog vieni balionai – sunkesni, kiti – lengvesni, tačiau to nesureikšminęs. Bet ne kartą iš žmonių girdėjęs, kad su tais balionais keisti dalykai dedasi, nusprendė šįkart imti ir savo akimis įsitikinti. O į Metrologijos inspekciją kreipėsi todėl, kad taip elgtis, kaip elgiasi pilstytojai, negalima. Jis redakcijai pateikė ir atsiskaitymo čekio kopiją, kurioje aiškiai užfiksuota baliono svoris ir kaina. Po D. Kolesnik patikrinimo degalinė telšiškiui balioną pakeitė.
„Žemaitis“ kalbėjosi ir su Metrologijos inspekcijos Telšių apskrities skyriaus viršininke D. Kolesnik. Ji degalinėje „Milda“ buvo patikrinusi dar 15 neparduotų balionų.  Viename trūko 837-ių, o kitame – 646-ių gramų dujų. Viršininkė minėjo, kad kiekviename balione leistinas ne didesnis kaip vieno procento (210 gramų) nukrypimas nuo normos. Visais trim atvejais leistinos normos buvo pažeistos, tad UAB „Milda“ bus nubausta pinigine bauda. Baudų dydis – nuo 100 iki 550 eurų. Jeigu tai – nebe pirmas nusižengimas, bauda didėja nuo 550 iki 1500 eurų. Kadangi ši bendrovė registruota Šilalės rajone, kuris priklauso Tauragės apskričiai, „Mildą“ nubaus šioje apskrityje dirbantis telšiškės kolega. D. Kolesnik pastebėjo, kad šiuo metu padėtis pagerėjo, nes ankstesniais metais būdavo randama balionų, kuriuose trūkdavo net 6-ių kilogramų suskystintųjų dujų.
D. Kolesnik rašte „Žemaičiui“ rašo: „Plungės rajone ir Rietavo savivaldybėje 2015–2016 metais suskystintųjų naftos dujų balionus tikrinome keliose degalinėse ir parduotuvėse, kur jais prekiaujama. Neatitikimų rasta balionuose, kuriuos pildė UAB „Milda“ (Šilalės r.)  UAB „Madalva“ (Tauragė), UAB „Naftos dujos“ (Mažeikiai), UAB „Gazimpeksas“ (Telšiai). Nustatyta, kad daugiausia trūko 1,4 kilogramo suskystintųjų dujų. Už tai atsakingiems asmenims buvo skirtos baudos.
Sunkiausiai sprendžiama problema – dujų balionų išvežiojamoji prekyba po kaimus, mat sunku nustatyti prekybos laiką ir vietą. Pastebėjome, kad kaimo parduotuvėse svertų balionų dujų kiekio netikslumai didesni nei degalinėse. Todėl jiems kontroliuoti bus skiriamas didesnis dėmesys. Kilus įtarimams, pirkėjų prašome kreiptis į Lietuvos metrologijos inspekciją ir savo įtarimus pranešti telefonu 8 706 68013 arba elektroniniu paštu metrinsp@metrinsp.lt“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...