Ketina išparduoti

906-6442Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistams suskaičiavus, kiek ir kokios paskirties Savivaldybei priklausančių pastatų ir patalpų yra  rajono seniūnijose, paaiškėjo, kad trečdalis jų – nenaudojami. Po šio „atradimo“ atėjo ir suvokimas, kad toks apsileidimas yra kone nusikalstamas, mat Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymas nurodo, kad savivaldybių turtas turi būti valdomas rūpestingai ir racionaliai, o to nepasakysi, žiūrėdamas į ištuštėjusias buvusias mokyklas ir kitus apleistus statinius.

Daugiausia viešųjų pastatų yra Žemaičių Kalvarijos, Šateikių ir Žlibinų seniūnijose, kiekvienoje jų yra daugiau nei po 3 tūkst. kv. metrų Savivaldybei priklausančių patalpų. Kukliausiai gyvena Babrungo (529 kv. m), Paukštakių (951 kv. m) ir Kulių (1132 kv. m) seniūnijos. Paukštakių, Kulių ir Žemaičių Kalvarijos seniūnijose esančiuose visuomeniniuose pastatuose gyvenimas verda – nenaudojamų patalpų tenai nėra. Prasčiausia situacija – Šateikių seniūnijoje, turinčioje 1758 kv. m nenaudojamų patalpų, Žlibinų (1159 kv. m) ir Alsėdžių (973 kv. m) seniūnijose.
Šie skaičiai buvo pristatyti praėjusią savaitę posėdžiavusiems Vietos ūkio ir ekologijos, Kaimo reikalų bei Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetų nariams. Kaip sakė Vietos ūkio ir turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė, pasitarus su seniūnais ir bendruomenių atstovais, nutarta nenaudojamus pastatus ir patalpas parduoti. Dar šiemet turėtų būti skelbiamas Alsėdžių miestelio veidą bjaurojančio apleisto buvusio valsčiaus pastato aukcionas. Planuojama parduoti ir patalpas, kuriose dabar veikia miestelio biblioteka – pastarąją planuojama perkelti į Stanislovo Narutavičiaus gimnaziją.
Bus parduotos ir Glaudžių bibliotekos patalpos, o biblioteką planuojama perkelti į Didvyčių mokyklą-darželį. Pirkėjų bus ieškoma ir pastatui Varkaliuose, kuriame šiuo metu įsikūrusi Nausodžio seniūnija ir biblioteka (jas planuojama perkelti į šalia esančią buvusią Nausodžio mokyklą). Planuojama parduoti ir buvusios Karklėnų mokyklos pirmąjį aukštą, buvusią Aleksandravo mokyklą, buvusį seniūnijos pastatą Šateikiuose.
Bus ieškoma naujų šeimininkų ir pastatui, kuriame dabar įsikūrusi Paukštakių seniūnija, mat seniūnijos darbuotojus planuojama perkelti į buvusios Grumblių mokyklos patalpas. Pastate, kur dabar yra Platelių ambulatorija ir biblioteka, planuojama įrengti viešąjį tualetą, biblioteką perkelti į gimnaziją, o likusias laisvas patalpas parduoti.
Nemažai pasikeitimų turėtų įvykti ir Žlibinuose. Seniūniją ir ambulatoriją ketinama perkelti į Kultūros centro patalpas, o atsilaisvinusį pastatą įtraukti į parduodamų objektų sąrašą. Bus ieškoma norinčiųjų įsigyti ir buvusią Žlibinų mokyklą, nes nuo rugsėjo ji liks tuščia. Ž. Bieliauskienė sakė, kad ši mokykla jau buvo pasiūlyta įmonei „MJ Systems“, kuri planuoja mūsų rajone atidaryti gamyklą įvairių transporto priemonių komponentų transportavimo konteineriams gaminti. Ar šis pasiūlymas sudomins investuotojus, turėtų paaiškėti dar šį pavasarį. Vienas pastatas atsilaisvins ir Kantaučiuose, kai ambulatorija bus perkelta į Kantaučių kultūros namus – jis taip pat bus įtrauktas į parduodamų objektų sąrašą.
Kol kas neaišku, kada tie planai bus įgyvendinti ir ar atsiras norinčiųjų pirkti daugiausia tik verslui ar gamybai, bet ne gyventi tinkamas patalpas. Bet teigiamų pavyzdžių yra. Šiemet Savivaldybei pagaliau pavyko parduoti buvusios Paukštakių mokyklos pastatą – norinčiųjų jį pirkti ieškota ne vienerius metus. Nors kol kas nežinoma, ką yra sumanę naujieji pastato savininkai, Paukštakių seniūnas Aurimas Vasiliauskas, kalbėdamas su „Žemaičiu“, džiaugėsi, kad nebereikės šio pastato išlaikyti ir prižiūrėti, be to, naujieji jo savininkai žadėjo leisti, kol nepradėjo remontuoti, vietos gyventojams lankytis ten veikiančioje koplytėlėje.

Vienas komentaras

  • limonas:

    Pudyta preke nebuna patraukli,uztat ,savo „skoniu“-gardi…Kazin, spaudiniuose minima Z.Bieliauskiene atstovauja Valdzios „perkuna“ar- savu laguna?..

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...