Atvažiuoja ne dėl naudos, o dėl to, kad smagu gera daryti

21704-8515 Plungėje lankėsi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkų ir Kauno klinikų gydytojų specialistų, kurie susitiko su Plungės ligoninės medikais, o surengtos konferencijos metu skaitė keturis pranešimus. Vėliau kauniškiai profesoriai ir habilituoti daktarai konsultavo pacientus. Tarp konsultantų buvo keturi kardiologai ir širdies chirurgas. Buvo ir ortopedas-traumatologas, endokrinologas, neurologas bei laboratorijos specialistas. Svečius sveikino Plungės meras Audrius Klišonis, Plungiškių draugijos prezidentas Liudas Skierus bei Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius. Dar vėliau medicinos įžymybės susitiko ir su rajono moksleiviais.

Tarp atvykusiųjų buvo trys medikai, kilę iš Plungės: profesorius, habilituotas daktaras, LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas, profesorius, Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas Rimantas Benetis bei klinikų ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Šarūnas Mačinskas. R. Žaliūnas ir R. Benetis drauge su Kauno klinikų generaliniu direktoriumi, profesoriumi, habilituotu daktaru Renaldu Jurkevičiumi dalyvavo spaudos konferencijoje.
R. Jurkevičius kolegas medikus ir žurnalistus supažindino su naujovėmis, kurios per metus įgyvendintos Kauno klinikose, kuriose dirba 7330 darbuotojų. Kartu su LSMU darbuotojais jų yra 12 tūkstančių. Šių dviejų įstaigų biudžetas baigia pavyti Kauno miesto biudžetą. Per metus klinikose apsilanko 1,3 mln. pacientų. Nuo šiol keturi klinikų centrai: akių, odos, neurologijos ir endokrinologijos priklauso Europos retų ligų tinklui. Tai leidžia susipažinti su pačiais naujausiais pasaulio medicinos pasiekimais. Be to, klinikose atidaryta Imunologijos ir alergologijos centralizuota klinika, o šalia Kauno esančioje Kulautuvoje sveikstančius pacientus priima reabilitacijos ligoninė.
Apie LSMU pasakojo ir R. Žaliūnas. Jis sakė, kad patekti į universitetą nėra lengva (R. Benetis pajuokavo, kad apgailestauja, jog, atvykusiesiems iš Plungės, negalima pridėti papildomų balų). Čia galima rinktis 72 specialybes. Profesoriaus nuomone, tie, kurie trokšta būti ne vien praktikais, bet ir mokslininkais, stoja į šį universitetą, kuris jau tapo populiarus ir tarp užsieniečių. Daugiausia studentų yra iš Švedijos, po to – iš Izraelio, iš Vokietijos ir iš Ispanijos.
Medikai kalbėjo ir apie ateities mediciną. Vien programėlė „Babilonas“ (apie ją papasakojo R. Benetis) ką reiškia. Netrukus ją į mobiliuosius telefonus bus galima įdiegti ir Lietuvoje. Programėlė taps savotišku šeimos gydytoju, tačiau tik tiems, kurie mokės ja naudotis.
Svečiai papasakojo, kokia turėtų būti rajonų ligoninių ateitis: visos regioninės ligoninės taps skubios pagalbos centrais, kuriuose nebus nei kardiologų, nei neurologų, nei kitų specialistų. Jeigu per 24-ias valandas suteikta pagalba nepadės, pacientai bus vežami į vieną iš penkių centrų, kurie turėtų būti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje. To reikia, kad būtų galima ne vien nupirkti brangią įrangą, bet ir tinkamai ją pritaikyti. R. Benečio nuomone,  sveikatos sistemoje dirbantys medikai turėtų suprasti, kad visi jie yra partneriai. O medicina bus tokio lygio, kiek į ją bus investuojama.
Kauniškiai kalbėjo, jog būtina šviesti visuomenę, nes dažnai žmonės ne tik kad nesirūpina savo sveikata ir neatvyksta į konsultaciją, bet neatvyksta ir į planinę operaciją. Tada 10-ies žmonių brigada keturias ar penkias valandas lieka be darbo. Medicinos įstaigos patiria didžiulių nuostolių, nes tokių neatsakingų pacientų yra apie 20 procentų. Todėl medikai siūlo pacientams, registruojantis konsultuotis pas gydytojus, įvesti, pavyzdžiui, penkių eurų mokestį. Tada žmonės jaustų didesnę atsakomybę.
Konferencijos metu Plungiškių draugijos prezidentas L. Skierus minėjo, kad mūsiškiai gydytojai klausė, kokią naudą gauna kolegos iš Kauno, kad kasmet čia atvažiuoja? „Apie jokią naudą niekas nė nekalba, jie džiaugiasi darydami gera. Didžiuojamės, kad būtent pas mus atvažiuoja tokio rango specialistai“, – sakė jis. R. Žaliūnas patvirtino, jog smagu daryti gerus darbus. Ir pridūrė, kad jis didžiuojasi esąs žemaitis ir jau 17 vasarų nevažiuoja atostogauti niekur kitur kaip tik į savo gimtinę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...