Penki gyventojai jau sulaukė kvalifikuotos pagalbos

21705-8733Plungėje pradėtas įgyvendinti projektas „Integralios pagalbos (globos ir slaugos) teikimas Plungės rajone“, kuriam iš Europos Sąjungos gauta 240 tūkst. eurų, ir kuris mūsų rajone tęsis pustrečių metų. Vėliau, tikimasi, kad šį projektą perims Savivaldybė. Antradienį pirmąkart pas penkis (viena komanda lankys 10 pacientų) slaugos poreikių turinčius rajono gyventojus apsilankė specialioji komanda, kuri kiekvienam ligoniui suteikė būtinąją pagalbą. Šioje komandoje dirba 4 žmonės: slaugytoja Stanislava Mažeikienė, jos padėjėja Dalia Venckuvienė, kineziterapeutas Kęstutis Budrys bei socialinė darbuotoja Aurelija Grikštienė.

Visi penki pagalbos paprašę gyventojai – pensinio amžiaus, tačiau integrali pagalba gali būti teikiama ir jauniems, ir vaikams. Svarbiausia, jog žmogus turėtų slaugos poreikių. Tiesa, pagalba neteikiama psichikos problemų turintiems gyventojams. Minėta keturių specialistų komanda pas lankomus gyventojus išvažiavo nauju automobiliu „Opel Meriva“. Kaip sakė Plungės socialinių paslaugų centro direktorė Odeta Misiūnienė, tokių komandų bus trys. Likusios dvi taip pat važinės naujomis, bet jau keturiais ratais varomomis mašinomis. To reikia, kad nekiltų keblumų, kai teks pasiekti pačiuose nuošaliausiuose rajono kampeliuose gyvenančius slaugomus pacientus.
Prieš pradedant darbą, centro direktorė Odeta Misiūnienė rajono žurnalistus supažindino su kolektyvu, jo teikiamomis paslaugomis bei turima įranga. Direktorė minėjo, kad pas pacientą gali tekti užtrukti visą numatytą laiką – 4,5 valandos. Nebūtinai vienu metu visi specialistai bus pas vieną ligonį.
Pas gyventoją atvykusi slaugytoja bei jos padėjėja pirmiausia darys tai, ką bus nurodęs šeimos gydytojas: suleis ar sulašins vaistų, pakeis tvarsčius. Jeigu reikės, išplaus galvą, numaudys, nukarpys nagus, pamaitins. Kineziterapeutas teiks savo paslaugas. Tuo metu socialinė darbuotoja sutvarkys namus, nupirks maisto, pasirūpins kitais reikalais. Visos trys komandos dirbs ne tik su slaugomu žmogumi, bet ir su jo artimaisiais. Šiuo metu dar ieškomas magistro laipsnį turintis psichologas, kuris pacientams bei jų artimiesiems teiks reikalingą psichologinę pagalbą.
Komanda spaudos atstovams pademonstravo turimą įrangą: vežimėlį, į kurį iš lovos specialiąja lentute pacientas pasodinamas į specialiąją kėdę, pripučiamąją vonią, keltuvą – juo žmogus bus į tą vonią įkeliamas, vartymo paklodę, diržą, kuriuo užsijuosusi slaugytoja padės pakelti į tą diržą įsikibusį ligonį. Parodė ir pripučiamąjį čiužinį (šis skirtas pragulų turinčiam ligoniui), ir dar daug kitos įrangos, kurią išvydę namuose ligonius slaugantys jų artimieji tikrai susikrimstų, jog nieko panašaus neturi.
Nei krimstis, nei pavydėti reikia, nes dabar kiekvienas, kuris savo šeimos narį ar giminaitį slaugo namuose, pagalbos gali sulaukti. Specialistų teikiamos paslaugos gyventojams nekainuos nė cento. Reikės mokėti tik už globos paslaugas, tačiau ir jų kaina nėra didelė – nuo 0,46 euro už valandą. Jeigu jums ši informacija aktuali, kreipkitės į Plungės socialinių paslaugų centrą. Pirminę informaciją gausite paskambinę telefonais: 8 670 73724 arba 8 604 67392.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...