Tarybos posėdyje skambėjo priekaištai verslininkams

21704-8600Neseniai posėdžiavusi Plungės rajono savivaldybės taryba aptarė keletą aktualių klausimų. Iškilo neaiškumų dėl naujos verslo rėmimo programos. Priekaištauta dėl laikinųjų globėjų, kuriuos žadama ypač dosniai skatinti finansiškai. Diskutuota ir apie vandenlenčių trasą, kurį norima įrengti vadinamojoje Plungės jūroje. Pritarta draudimui šaudyti fejerverkus po 22-os valandos negavus Savivaldybės administracijos leidimo.

Susiginčijo, ko verti darbuotojai
Posėdžio pradžioje susirinkusieji buvo pakviesti išklausyti SODROS Mažeikių skyriaus direktorės Laimos Nagienės pranešimo apie socialinio draudimo situaciją Plungės rajone. Klausantis šios informacijos, labiausiai ausys kaisti turėjo „Vičiūnų“ įmonių bendraturčiui, Tarybos nariui Liudui Skierui, mat L. Nagienė tiesiai rėžė, kad didžiosios rajono įmonės skriaudžia savo darbuotojus, nes daugeliui moka tik minimalų atlyginimą. Be to, sergamumas šiose įmonėse beveik dvigubai viršija regiono ir šalies vidurkį, o tai rodo prastas darbo sąlygas. Minėtieji rodikliai prasčiausi yra „Vičiūnų“ grupės įmonėse ir „Plungės šaltyje“.
Išklausęs pranešimo, L. Skierus nepraleido progos apsiginti. Jis sakė, kad jo valdomose įmonėse daugiausia dirba nekvalifikuotų darbuotojų, todėl ir atlyginimų vidurkis toks nedidelis. Be to, verslininkas tikino, kad, palyginus su kitomis Lietuvoje veikiančiomis žuvies apdirbimo įmonėmis, „Vičiūnų“ įmonių grupė savo darbuotojams moka bene daugiausiai. „Bet juk tie nekvalifikuoti darbuotojai ir uždirba jums pelną, o jis tikrai nemažas. Jei mokėtumėte daugiau, nereikėtų kalbėti, kad nerandate darbo jėgos“, – nenusileido L. Nagienė.
Ūkininkai norėtų… dar daugiau lengvatų
Nemažai diskutuota ir apie naująją verslo skatinimo tvarką. Ji numato, kad rajone veikiančios mažosios ir vidutiniosios įmonės, įsteigusios naujų darbo vietų ir išlaikiusios jas ne mažiau kaip metus, gali teikti prašymus dėl žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčių lengvatų. Pasinaudojusieji jomis dar dvejus metus Savivaldybei turės teikti dokumentus, įrodančius, jog darbuotojų įmonėje nemažėjo.
Tarybos narė Daina Martišienė pageidavo, jog taip skatinami būtų ir ūkininkaujantieji bei užsiimantieji individualiąja veikla. Matyt, politikė bus pamiršusi, kad pirmieji ir taip yra kritikuojami dėl įvairiausių mokestinių lengvatų, o antrieji gali įdarbinti… tik save, tad jos prašymas liko neišgirstas. Daugiau pastabų dėl šios programos nebuvo išsakyta, tad nebeliko nieko kito, kaip tik balsuoti. Pritariančiųjų ir susilaikiusiųjų balsams pasiskirsčius po lygiai, buvo paskelbta, kad programai pritarta, mat posėdžio pirmininkas meras Audrius Klišonis balsavo „už“.
Siūlė nebedelsti
Didžioji opozicijos dalis susilaikė, balsuojant ir dėl laikinųjų globėjų veiklos mūsų rajone, bet projektui pritarti, kaip įprastai, užteko ir valdančiųjų balsų. Šią naująją tvarką, pagal kurią laikinųjų globėjų šeimoje ne ilgiau kaip metus galės gyventi vienas, du arba trys vaikai, kol jiems bus ieškoma nuolatinių globėjų, Tarybos narys Juozas Šlepetis pavadino dideliu eksperimentu. Pasigirdo ir priekaištų, kad sumanymas laikinuosius globėjus skatinti dosniomis išmokomis yra ydingas, kadangi reikia orientuotis į nuolatinius, o ne į laikinuosius globėjus.
„Nereikia diskutuoti. Turime pradėti kuo greičiau. Turbūt atsitiks taip, kad po tų metų daugelis laikinųjų globėjų taps nuolatiniais. Reikia žiūrėti ne į pinigus, bet į žmonių santykius“, – diskusiją reziumavo L. Skierus, o meras pridūrė, kad laikinieji globėjai – lyg ligoninės priėmimo skyrius, kuriame darbas pats intensyviausias, tad ir atlyginama turi būti atitinkamai.
Kitos naujovės
Nepiešti visko vien tik tamsiomis spalvomis valdantieji opoziciją ragino ir svarstant Plungės sporto ir rekreacijos centro (PSRC) prašymą leisti išnuomoti vieną iš irklavimo bazės pastatų, nes atsirado norinčiųjų vadinamojoje Plungės jūroje įrengti vandenlenčių trasą. Meras kalbėjo, jog rasti stambaus investuotojo, kuris galėtų atgaivinti visą irklavimo bazės kompleksą, nepavyko, tad imamasi kito plano – į bazę bus įleidžiami keli investuotojai ir tikimasi, kad čia prasidėjusi veikla į šį vieną gražiausių miesto kampelių pritrauks ir kitų. PSRC prašymui buvo pritarta.
„Palaimintos“ ir naujosios triukšmo prevencijos rajono viešosiose vietose taisyklės, pagal kurias šaudyti fejerverkus nuo šiol bus galima tik iki 22-os valandos ir tik gavus Savivaldybės administracijos leidimą. Nors ir suprasdami, kad ši tvarka taps dar vienu mažai kam rūpinčiu popierėliu valdininkų stalčiuose, susirinkusieji vienbalsiai pritarė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...