Mero ataskaitai pritarta plojimais

21704-8562Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje po mero Antano Černeckio, kurio ataskaita palydėta plojimais, atsiskaitė ir administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas, ir Savivaldybei priklausančios įstaigos. Iš 28-ių darbotvarkės klausimų du buvo nesvarstyti. Vyriausybės atstovė Telšių apskrityje Loreta Bagdonavičienė paaiškino, kad gražiausių sodybų konkurso komisiją turi sudaryti ne meras, o Taryba, tad šis klausimas bus svarstomas kitame posėdyje. Nepatvirtintos ir atliekų tvarkymo taisyklės. Tarybos narių nuomone, dėl jų dar reikia nemažai diskutuoti, kol bus rastas visiems priimtinas variantas. O Tarybos narė Virginija Jakavičienė susilaikė, balsuojant dėl projekto „Tverų švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčios komplekso sutvarkymas“ parengimo ir įgyvendinimo. Politikės nuomone, tuo rūpintis turi ne Savivaldybė, o bažnyčia ir tikinčiųjų bendruomenė.

Su VšĮ „Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centras“ finansiniais rodikliais Tarybos narius supažindinusi vyriausioji buhalterė Stanislava Klovienė sakė, kad 2016-ųjų įstaigos rezultatai – su minuso ženklu. Ir pridūrė, jog ne viskas nuo įstaigos priklauso. Rietavo palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje pernai (lyginant su 2015-aisiais) buvo 327-iais lovadieniais mažiau, o tai reiškia, kad gauta aštuoniais tūkstančiais eurų mažiau. Be to, buvo didinami minimalūs atlyginimai, daugiau teko mokėti už atostogas, išeitines pašalpas. Ji pasidžiaugė, kad Savivaldybė priėmė sprendimą ir šiemet leido ligoninėje laikyti iki 27-ių ligonių, tad finansinė situacija gerėja.
Politikai be didelių priekaištų išklausė UAB „Rietavo komunalinis ūkis“ direktorių Alvydą Rojų, nes praėjusieji metai bendrovei buvo sėkmingi ir baigė juos, turėdami nedidelį pelną. Pelningai dirbo todėl, kad, pastačius naująją katilinę, sumažėjo gamybos išlaidų. A. Rojus paminėjo ir problemas. Viena jų – renovuojami gyvenamieji namai. Dėl rangovų kaltės, bendrovė patyrė 16-os tūkst. eurų nuostolį. Kai kuriose gyvenvietėse kyla bėdų dėl nuotekų valymo. Taip yra Daugėdų kaime, o Medingėnuose pritrūko pinigų tinklams pakloti visame miestelyje, tad dabar nuotekų valykla neturi darbo. Užsiminta ir apie tai, jog šiais metais vandentiekis bus klojamas Pelaičių kaime.
Svarstyta ir tai, ką Rietavo savivaldybė deleguos į UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC) visuotinį akcininkų susirinkimą. Rietaviškiams atstovaus administracijos direktorius V. Dičiūnas. Taryba jį įpareigojo balsuoti, kad 2016-aisiais patirtas nuostolis būtų perkeltas į kitus finansinius metus. Jis balsuos ir už tai, jog būtų mažinamas bendrovės įstatinis kapitalas bei keičiami TRATC-o įstatai.
Posėdyje kalbėjo ir TRATC-o direktorius Rimantas Adomaitis. Jis pažymėjo, kad pernai į Jėrubaičių sąvartyną buvo įvežta tik 14 tonų atliekų, kurios atsidūrė kaupe. Likusiosios buvo išrūšiuotos ir 17 tūkst. tonų biologiškai skaidžių atliekų perdirbtos sąvartyne pastatytoje gamykloje, o beveik 18 tūkst. tonų išvežta į Klaipėdos atliekų deginimo gamyklą. Tokių rezultatų daugiau nepasiekė nė vienas regioninis atliekų tvarkymo centras. Tačiau lazda turi du galus – nebuvo atliekų, nėra ir pinigų, tad TRATC-o skola baugina visus.
Meras A. Černeckis savo ataskaitoje pažymėjo, jog, remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2017-ųjų pradžioje Rietavo savivaldybėje gyveno 7736  gyventojai, arba apytiksliai 0,27 proc. Lietuvos gyventojų. Lyginant su 2014-aisiais, jau šių metų pradžioje gyventojų skaičius sumažėjo 519. Vidutiniškai Rietavo savivaldybė per metus netenka po 150 gyventojų, išskyrus 2016-uosius, kai šis skaičius pasiekė 211.
Meras įvertino ir ekonominę situaciją, pažymėdamas, kad savivaldybėje vyrauja smulkiosios bei vidutiniosios įmonės. Iki šių metų sausio pirmosios savivaldybėje buvo įregistruotos 356-ios įmonės, iš kurių 199-ios – veikiančios. Pernai pagal individualiosios veiklos pažymą dirbo 293 gyventojai, iš kurių 106 – jaunuoliai nuo 18-os iki 29-erių. Per 2016-uosius individualiąją veiklą įregistravo 84 gyventojai, o pagal verslo liudijimus dirbo 294. Pernai Rietavo savivaldybėje ekonomine veikla užsiimančių fizinių asmenų skaičius 1000-čiui gyventojų buvo 64,51 procento. Todėl per praėjusiuosius metus, lyginant su 2015-aisiais, Rietavas iš 34-osios vietos pakilo į 14-ąją .

2 komentarai(-ų)

  • rietaviskis:

    ponas Černecki jau būtu laikas palikti mero kėdę,nešdinkis velniop,o ne ataskaitas rašinėk,jau ir Putiną pralenkei,apsistatei subinlaižiais ir tarpsti,atmink labai didelė dalis rietaviškių jau tiesiog nebepakenčia Jūsų

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...