Dviratis, laikraštis ir pasivaikščiojimai gelbsti nuo liūdesio

21703_0102Rietaviškė Aniceta Matyžienė, „Žemaičio“ loterijoje laimėjusi 20 eurų, visą gyvenimą dirbo Rietavo kooperatyve: parduotuvėje „Žibutė“, Labardžių kaimo parduotuvėje. Ji – našlė. Palaidojo ne tik vyrą, bet ir sūnų Vytautą. Išėjusi į pensiją, moteris nepasiduoda ir, kiek įmanoma, stengiasi gyventi aktyvų gyvenimą. „Mano dienos susideda iš laikraščio skaitymo, kelionės dviračiu į sodą, pasivaikščiojimų su kaimyne, na, o vakarai prabėga prie televizoriaus“, – pasakojo ji.

Moteris sakė, jog pavasarį, vasarą ir rudenį dienos greitai bėga, nes pavasarį prasidėję sodo darbai tęsiasi iki pat rudens, kol derlius į stiklainius ar rūsį sugula. Tad tenka greičiau suktis. O pagrindinė jos transporto priemonė – dviratis, kuriuo ne tik sodą pasiekia ir ko reikia parsiveža, bet ir į kapus nuvažiuoja. Kai pavargsta, skaito „Žemaitį“. Pirmiausia perskaito, kas per savaitę mirė, po to – „Dienos veidrodį“, o vėliau – viską apie Rietavą. Labai patinka pasakojimai apie žmonių likimus.
Norėtų ji dažniau savo gimtinę – Užpinikio kaimą – aplankyti, bet kad jo seniai nebėra – liko tik pavadinimas ir ten gyvenusių žmonių prisiminimai. O juk, rodos, taip neseniai kaimas buvo gyvas – jos pačios tėvai ten 30 hektarų valdė. Todėl nenuostabu, kad į gimtąsias vietas taip širdį traukia. Deja, panorėjus dviračiu aštuonių kilometrų taip lengvai neįveiksi, tad jeigu kas nuveža, labai ją pamalonina.
Vyriausiasis A. Matyžienės sūnus Remigijus gyvena Rietave, o dukra Jolanta – Norvegijoje. Kai vaikus augino, į mokslus leido, nė galvot negalvojo, kad juos likimas taip išblaškys. Tačiau toks jau likimas. Visi su tuo susitaiko, susitaikė ir ji. Džiaugiasi savo keturiais anūkais. „Dvi poreles turiu“, – sako šypsodamasi.
Rietaviškė kasdien su kaimyne eina pasivaikščioti. Abi apie reikalus pasikalba, naujienomis pasidalija ir šiek tiek pajuda. Kaimynė stebisi, kad jos draugei taip sekasi – A. Matyžienė jau trečiąkart „Žemaičio“ loterijoje laimi, nors kitose loterijose niekuomet nieko nėra išlošusi.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...