Dviratis, laikraštis ir pasivaikščiojimai gelbsti nuo liūdesio

21703_0102Rietaviškė Aniceta Matyžienė, „Žemaičio“ loterijoje laimėjusi 20 eurų, visą gyvenimą dirbo Rietavo kooperatyve: parduotuvėje „Žibutė“, Labardžių kaimo parduotuvėje. Ji – našlė. Palaidojo ne tik vyrą, bet ir sūnų Vytautą. Išėjusi į pensiją, moteris nepasiduoda ir, kiek įmanoma, stengiasi gyventi aktyvų gyvenimą. „Mano dienos susideda iš laikraščio skaitymo, kelionės dviračiu į sodą, pasivaikščiojimų su kaimyne, na, o vakarai prabėga prie televizoriaus“, – pasakojo ji.

Moteris sakė, jog pavasarį, vasarą ir rudenį dienos greitai bėga, nes pavasarį prasidėję sodo darbai tęsiasi iki pat rudens, kol derlius į stiklainius ar rūsį sugula. Tad tenka greičiau suktis. O pagrindinė jos transporto priemonė – dviratis, kuriuo ne tik sodą pasiekia ir ko reikia parsiveža, bet ir į kapus nuvažiuoja. Kai pavargsta, skaito „Žemaitį“. Pirmiausia perskaito, kas per savaitę mirė, po to – „Dienos veidrodį“, o vėliau – viską apie Rietavą. Labai patinka pasakojimai apie žmonių likimus.
Norėtų ji dažniau savo gimtinę – Užpinikio kaimą – aplankyti, bet kad jo seniai nebėra – liko tik pavadinimas ir ten gyvenusių žmonių prisiminimai. O juk, rodos, taip neseniai kaimas buvo gyvas – jos pačios tėvai ten 30 hektarų valdė. Todėl nenuostabu, kad į gimtąsias vietas taip širdį traukia. Deja, panorėjus dviračiu aštuonių kilometrų taip lengvai neįveiksi, tad jeigu kas nuveža, labai ją pamalonina.
Vyriausiasis A. Matyžienės sūnus Remigijus gyvena Rietave, o dukra Jolanta – Norvegijoje. Kai vaikus augino, į mokslus leido, nė galvot negalvojo, kad juos likimas taip išblaškys. Tačiau toks jau likimas. Visi su tuo susitaiko, susitaikė ir ji. Džiaugiasi savo keturiais anūkais. „Dvi poreles turiu“, – sako šypsodamasi.
Rietaviškė kasdien su kaimyne eina pasivaikščioti. Abi apie reikalus pasikalba, naujienomis pasidalija ir šiek tiek pajuda. Kaimynė stebisi, kad jos draugei taip sekasi – A. Matyžienė jau trečiąkart „Žemaičio“ loterijoje laimi, nors kitose loterijose niekuomet nieko nėra išlošusi.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Neseniai VRK pripažino, kad Liberalų sąjūdis šiurkščiai pažeidė rinkimų įstatymus. O kaip vertinate liberalų, dabar esančių rajono valdžioje, veiklą?

Rezultatai

Loading ... Loading ...