„Dariau tai, ką galėjau geriausio“

Šie žodžiai nuskambėjo iš plungiškės, teisiamos dėl skausmo sukėlimo savo nepilnamečiui sūnui, lūpų. Baudžiamoji byla Plungės rajono apylinkės teisme išnagrinėta praėjusią savaitę.

Plungėje gyvenanti ir vienoje valstybinėje įstaigoje dirbanti A. R. (g. 1976 m.) teisiamųjų suole atsidūrė dėl to, kad jos dvylikametis sūnus pasiskundė tėčiui, jog mama jį mušė ir liepė laižyti šuns šlapimą. Kaltinamajame akte teigiama, kad praėjusiųjų metų gruodžio 19-ąją A. R. savo namuose sugriebė sūnų už rankos ir nutempė jį prie lovos, po to, suspaudusi berniuko kaklą, nuvertė jį ant lovos bei trenkė ranka, o kitą rytą daugiau kaip kartą sudavė sūnui per galvą.
Paprašyta papasakoti minėtųjų įvykių aplinkybes, plungiškė sakė savo kaltės nepripažįstanti, nenorėjusi sūnaus nuskriausti, tik siekusi jį sudrausminti. Sunkiai tramdydama jaudulį A. R. pasakojo, kad jos konfliktai su į paauglystę bežengenčiu vyresnėliu paaštrėjo po to, kai prasidėjo nesutarimai tarp jos ir vyro V. M. (g. 1976 m.). Esą vykstant ne vienerius metus trukusiam skyrybų procesui, dabar jau buvęs jos vyras nuolat nuteikinėjo berniuką prieš mamą, sūnums (pora santuokoje susilaukė dviejų vaikų) girdint vadino ją psichine ligone ir kitaip žemino.
Moteris įsitikinusi, kad dėl tėvo manipuliacijų vyresnėlis pasidarė nesukalbamas, pasipylė mokytojų skundai dėl netinkamo sūnaus elgesio mokykloje, suprastėjo pažymiai. A. R. tikino, kad kaltinamajame akte minimą gruodžio 19-ąją tik griežtesniu tonu liepusi sūnui išvalyti šuns šlapimą, mat vaikas neišvedė augintinio į lauką, bet nė pirštu jo nepalietusi. Kitą rytą ir vėl kilo barnis tarp jųdviejų, nes sūnus nebe pirmą kartą atsisakė eiti į mokyklą, be to, pasisakė mokykloje nuskriaudęs dvi mergaites, todėl mama turinti pasirašyti po jo pasiaiškinimu. Moteris sakė pagrasinusi sūnui, jog dėl tokio elgesio šis atsidursiąs nepilnamečių kolonijoje, o berniukas atkirtęs, kad ji turėtų važiuoti pasigydyti į psichiatrijos ligoninę.
„Šiaip esu labai kantri, bet tą kartą supykau, paėmiau sūnų už rankos ir pasodinau ant sofos, kad daugiau nebežemintų manęs. Bet ar tai smurtas? Ant vaiko kūno neliko nė menkiausios dėmelės“, – braukdama ašaras pasakojo teisiamoji ir pridūrė, kad po šio incidento vyresnėlio elgesys pasikeitė, jis tapo paslaugesnis. „Gal pamatė, kad pas tėtį nėra taip gerai?“ – spėjo ji. Skyrybų byloje vaikų gyvenamoji vieta buvo nustatyta su mama, bet po minėtųjų įvykių tėvas juos pasiėmė gyventi pas save į Klaipėdą.
Visai kitokią įvykių versiją papasakojo nukentėjusiojo tėvas ir atstovas V. M. Jis sakė niekada nenuteikinėjęs sūnų prieš mamą. „Po skyrybų pradėjau kurti naują gyvenimą Klaipėdoje, visiškai nesikišau į buvusios žmonos ir vaikų santykius. Mums gyvenant kartu, ji nuolat priekaištaudavo, kad dėl jos konfliktų su vaikais esu kaltas aš, tad norėjau, kad, man išėjus, jie rastų savo bendravimo būdus. Bet galiausiai turėjau įsikišti, mat paskambinęs sūnus pasakė bijantis grįžti namo, kad mama jį mušė, liepė laižyti šuns šlapimą“, – kalbėjo vyriškis ir pridūrė, kad dar gyvenant santuokoje buvusi jo žmona yra smurtavusi ir prieš jį patį, ir prieš jo mamą, kad naudodavo psichologinį smurtą prieš vaikus.
Dar vyras pasakojo, kad, berniukams apsigyvenus pas jį, vyresnėlis nurimo, naujojoje mokykloje mokytojai apie jį atsiliepia labai gerai, pagerėjo mokymosi rezultatai. Pasak vyriškio, jo buvusi žmona ir dabar nederamai elgiasi su vaikais, atvažiuoja jų pasiimti jam nepranešusi, esą iš viešnagių pas mamą vaikai grįžta suirzę, pikti, be to, vyras tikino, kad vyresnėlis nebenori bendrauti su mama, tad tenka jį įkalbinėti su ja susitikti.
Posėdyje pats nukentėjusysis nedalyvavo, bet teisėjas Virginijus Gedeikis perskaitė jo ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus, kuriais remiantis ir buvo surašytas kaltinamasis aktas. Berniukas pasakojo, kad nesutaria su mama, dažnai pykstasi, nes vakarais būna pavargęs ir nenori daryti to, ką mama liepia. Esą tada ši šaukia ant jo, o jis verkia, užsirakina savo kambaryje, bet ir tai negelbsti, nes, berniuko žodžiais, mama kartą išdaužė jo kambario durų stiklą ir ištempė jį iš lovos, o kitą kartą trenkė ranka per veidą, po to liepė eiti nusiprausti kraują. Dar berniukas pasakojo, kaip kartą, jam su broliu žaidžiant su jų auginta pelyte, supykusi mama ją išplėšė iš vaiko rankų ir tėškė į sieną. „Verkiau. Bijojau, kad nemuštų. Nenorėjau eiti namo“, – tai žodžiai, ne kartą pasikartojantys berniuko liudijime.
Išklausiusi abiejų pusių, prokurorė Irena Dačkauskienė siūlė atsižvelgti į tai, kad A. R. iki šiol nebuvo teista, ir skirti jai ne laisvės atėmimo bausmę, bet 753-jų eurų baudą. Nuosprendis bus skelbiamas jau šį mėnesį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...