„Cyruliukus“ vėl aplankė bičiuliai iš Švedijos

21407-8543Balandžio 25–28 dienomis Plungėje, vaikų globos agentūroje „Cyrulis“, vėl lankėsi keturiolikos žmonių delegacija iš Švedijos – Boksholmo komunos organizacijos „Draugas – draugui“ nariai. Su ja plungiškiai bendrauja jau beveik du dešimtmečius, tad dvylika jos narių pas mus yra svečiavęsi ir anksčiau, o dviems ši viešnagė buvo pirma. Švedai, kaip jau įprasta, atvyko su socialiai remtinoms šeimoms skirtomis dovanomis, bendravo su „cyruliukais“, apsilankė ne vienoje įstaigoje.
Plungėje svečiai pirmiausia aplankė Trumpalaikės globos centrą. Švedai pasidžiaugė sutvarkytomis įstaigos patalpomis, jaukia atmosfera. Kita viešnagės diena prabėgo bendraujant su „cyruliukais“. Domėtasi jų veikla, užsiėmimais, apžiūrėtos vaikų antraisiais namais dažnai tampančios „Cyrulio“ erdvės.

Su dienos centro programomis svečius supažindino įstaigos direktorė Vanda Bendorienė, pasakojusi, kad jos vadovaujama įstaiga įgyvendina projektą „Plungės vaikų dienos užimtumo ir socialinės paramos centro „Cyruliukai“ veikla 2016–2018 metais“. Jo pagrindinis tikslas – teikti dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams iš socialinės rizikos, nepasiturinčių bei psichologinių ar kitokių problemų turinčių šeimų, padėti vaikų tėvams integruotis į visuomenę, telkti vietos bendruomenę savanoriškai veiklai.
Vadovė sakė, jog šiuo metu galima suskaičiuoti keturias dešimtis „cyruliukų“ iš 27-ių socialinės rizikos ir nepasiturinčių plungiškių šeimų. V. Bendorienė pasidžiaugė, jog be 14500 eurų, kuriuos agentūros veiklai skyrė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, šiemet „Cyrulis“ gavo ir 5300 eurų iš Savivaldybės. Tiesa, šių pinigų negalima naudoti patalpoms remontuoti ar daiktams įsigyti. Jie skirti tik veiklai.
Susipažinę su agentūros veikla, peržiūrėję daugybę nuotraukų, kuriose įamžintos įsimintiniausios „cyruliukų“ švenčių bei išvykų akimirkos, pasigrožėję vaikų dovanotu koncertu ir atminimo dovanėlėmis, Karen Knutsson vadovaujama delegacija, vežina dovanomis, išvyko aplankyti trijų „cyruliukų“ šeimų.
Niekada neatvažiuojantys be dovanų, bičiuliai iš Švedijos po du vaikus auginančias plungiškių Brigitos Plataunaitės, Laimos Jablonskytės ir Audronės Jakumienės šeimas apdovanojo. Vienišoms mamoms bei jų atžaloms švedai atvežė indų, žaislų, higienos priemonių, maisto ir kitokių dovanų. Mamos bei jų vaikai dėkojo švedams už gerumą ir rūpestį. Tiesa, viena iš mamų nedrąsiai prakalbo neturinti stalo, kita pasiguodė nudėvėtomis vaikučių lovomis. Galbūt švedai parems šias šeimas, o gal geros valios žmonių atsiras ir tarp mūsiškių…
Svečiai aplankė ir Žemaičių Kalvarijos „Caritas“ skyriaus globos namus. „Cyruliukus“ bei jų tėvelius vežėsi į „Porto“ pramogų centrą, kur visi kartu žaidė boulingą, vaišinosi bei, paleisdami į orą dvidešimt balionų, paminėjo vaikų globos agentūros „Cyrulis“ veiklos dvidešimtmetį.
Paskutiniąją švedų viešnagės dieną Plungės specialiojo ugdymo centre surengta konferencija „Apie darbą su autizmo spektro sutrikimą turinčiais vaikais. Švedijos patirtis“. Renginio metu lektorė pasidalijo žiniomis, kaip švedai dirba su mažaisiais autistais.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...