„Saulės“ gimnazijai – dvidešimt

21705-8895Praėjusį šeštadienį Plungės kultūros centre vyko graži, nuotaikinga, kupina sentimentų šventė, kuria paminėta „Saulės“ gimnazijos dvidešimties metų sukaktis. Į jubiliejinį renginį susirinko buvę ir esami įstaigos moksleiviai, jų tėvai, mokytojai bei kiti įstaigos darbuotojai. Mintimis nusikėlę į praeitį, pedagogai prisiminė įsimintiniausias gimnazijos gyvavimo akimirkas, jos kūrimosi pradžią ir pirmuosius žingsnius, siekiant užsibrėžto tikslo.

Prieš prasidedant kelionei vingiuotu gimnazijos praeities keliu, gausią įstaigos bendruomenę ir visus šventės dalyvius pasveikino Plungės rajono meras Audrius Klišonis. Džiaugdamasis stipria mokykla, pedagogais bei mokiniais, jis nepamiršo padėkoti tiems, nuo kurių iniciatyvos prasidėjo įstaigos istorija. Tai – gimnazijos įkūrimo grupės nariai: dabartinis įstaigos vadovas Algimantas Budrys, buvęs direktorius Juozas Milašius ir matematikos mokytoja metodininkė Irena Lukauskienė. Jiems meras įteikė padėkos raštus. Pagerbti ir kiti, jau nebedirbantys, tačiau ne ką mažiau prie gimnazijos steigimo prisidėję pedagogai: šviesaus atminimo chemijos mokytojas Antanas Lapukas, buvęs direktoriaus pavaduotojas Sikstas Šiaulytis, buvęs anglų kalbos mokytojas Juozas Sigitas Poškus, lietuvių kalbos mokiusi Danutė Serapinienė ir geografijos žinias moksleiviams skiepijusi Irena Latakienė.
Po gausybės sveikinimų prisiminimais apie gimnaziją dalijosi dabartinis jos vadovas A. Budrys. Anot jo, mokyklos istorijoje vieni reikšmingiausių yra 1997-ieji, kada tuometinei Plungės 3-iajai vidurinei mokyklai buvo suteiktas gimnazijos statusas. Ne mažiau svarbūs ir 2009-ieji, mat nuo tų metų rugsėjo pirmos dienos gimnazija pradėjo veikti kaip išgryninta keturmetė vidurinį išsilavinimą teikianti mokymo įstaiga.
Prisiminimais su susirinkusiaisiais dalijosi ir buvęs gimnazijos direktorius bei jos įkūrėjas J. Milašius, sutiktas garsiais plojimais. Kaip įprastai žodžių kišenėje neieškantis pedagogas ir juokavo, ir rimtai kalbėjo. Jis sakė, jog virsmo metai buvo 1997-ieji, o jis buvo to virsmo dalis, kaip ir kiti pėda pėdon su juo ėję kolegos. „Prieš dvidešimt metų kūrėme mokyklą, kurioje trūko visko: suolų, įrangos ir net vadovėlių, tačiau visi jautėme, kad tampame ypatingo kūrinio dalimi“, – neslėpdamas jaudulio kalbėjo J. Milašius.
Gražiai apie įstaigą, kuriai 1996-aisiais buvo suteiktas „Saulės“ vardas, atsiliepė ir Plungės garbės pilietė Ulla Amsler, Seimo nariai Jonas Varkalys ir Andriejus Stančikas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, buvusi Švietimo skyriaus vedėja Idalija Alminienė ir kiti šventės dalyviai.
Bene labiausiai visus nustebino 42-os laidos abiturientų Manto Česnausko ir Pauliaus Bartkevičiaus muzikinė dovana bei šiųmetinių abiturientų A. Budriui įteiktas jubiliejinis 20-mečio antspaudas.
Gražiu šventės akcentu tapo ir naujosios gimnazijos vėliavos pašventinimo ceremonija, kuri patikėta kunigui Alvydui Vaitkevičiui. Renginį papuošė ir „Saulės“ gimnazijos moksleivių meniniai pasirodymai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...