Sveikinimai ir kritika

21705-8664Neseniai į Žemaičių dailės muziejų rinkosi Plungės suaugusiųjų švietimo centro darbuotojai, jų kolegos iš kitų švietimo įstaigų, vietos valdžios atstovai bei kiti, norėjusieji pasveikinti įstaigą bei jos kolektyvą dešimtmečio proga.

Šventė prasidėjo uždegus šventinę žvakę, kuri, pasak centro vadovo Adomo Kripo, simbolizuoja šviesą. Ją, direktoriaus teigimu, skleidžia ir jo vadovaujama įstaiga, kurios istorijoje – 69-ios abiturientų laidos, daugiau nei puspenkto tūkstančio brandos atestatų ir reikšmingos datos. Tarp pastarųjų – 1945-ieji, kai praūžus Antrajam pasauliniam karui, mūsų mieste buvo įsteigta Suaugusiųjų gimnazija. Tai buvo pirmoji suaugusiųjų švietimo įstaiga Plungės rajone. Joje veikė šešios klasės, kuriose mokėsi žmonės, dėl tam tikrų priežasčių negalėję mokslų krimsti įprastoje mokykloje.
Dar po metų įstaiga pervadinta į Darbo jaunimo mokyklą, kuri 1952-aisiais perkelta į buvusios Plungės pirmosios vidurinės mokyklos patalpas – Žemuosius rūmus – ir pavadinta Darbininkų jaunimo vidurine mokykla.
1960-ųjų spalio mėnesį čia įsteigtas Klaipėdos neakivaizdinės vidurinės mokyklos Plungės konsultacinis punktas. Praėjus beveik dviems dešimtmečiams, įstaiga reorganizuota į Plungės neakivaizdinę vidurinę mokyklą.
Įstaiga buvo kilnojama iš vienos vietos į kitą, o 2002-aisiais įsikūrė dabartinėse patalpose. 2006-ųjų rugsėjo 1-ąją įsteigtas Plungės suaugusiųjų švietimo centras, o po poros metų prie jo prijungtas Jaunimo mokyklos skyrius.
Dešimtmetį šiemet švenčiančią įstaigą sveikino gausus būrys pedagogų ne tik iš Plungės, bet ir kitų miestų. Prie sveikinimų prisidėjo ir Seimo nariai Jurgis Razma bei Jonas Varkalys. Plungės rajono meras Audrius Klišonis įteikė švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės padėkos raštus A. Kripui ir direktoriaus pavaduotojai metodinei veiklai Laimai Galvanauskienei. Meras padėkos raštu pamalonino ir vyr. specialistę metodinei veiklai Vidą Mylimienę.
Renginyje būta ir piktesnių pasisakymų. Tiesa, jie nenuskambėjo viešai, tačiau žmonės tarpusavyje šnabždėjosi, kad rajono valdžia ir „seimūnai“, užuot žarstę palinkėjimus, verčiau susirūpintų tos įstaigos reikalingumu. Esą dabar joje – vien tik pedagogai, o ką mokyti – nėra. „Ar kas paskaičiuoja, kiek kainuoja šios mokyklos išlaikymas (šiluma, vanduo, elektra, algos)?“ – burnojo kai kurie šventės dalyviai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...