Pristatė keturių planuojamų atnaujinti gatvių saugumo auditą

21705-8767Jei Plungės rajono savivaldybei pavyks įgyvendinti ambicingą užmoji iš karto atnaujinti net keturias miesto gatves – Laisvės, Rietavo, Telšių ir Minijos, centrinė miesto dalis pasikeis neatpažįstamai, mat šalia šių gatvių turėtų atsirasti patogūs pėsčiųjų ir dviračių takai, poilsio salelės, bus paklotos specialios šaligatvių trinkelės neregiams ir silpnaregiams, taip pat bus įrengtos dvi nedidelės žiedinės sankryžos Telšių ir Laisvės bei Rietavo ir Laisvės gatvių sankirtose. Kol kas visi šie planai yra tik popieriuose, bet žingsnis po žingsnio einama jų įgyvendinimo link.

Vienu tokiu žingsneliu į priekį tapo praėjusią savaitę Plungės rajono savivaldybėje vykęs pasitarimas, kurio metu Vilniaus Gedimimo technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto Kelių tyrimo instituto specialistės Monika Kilienė bei Aja Tumavičė pristatė Rietavo, Telšių, Laisvės ir Minijos gatvių rekonstravimo techninių projektų saugumo auditą.
Plungės rajono merui Audriui Klišoniui, administracijos direktoriaus pavaduotojui Česlovui Kerpauskui, Vietos ūkio ir turto skyriaus vedėjai Živilei Bieliauskienei ir šio skyriaus specialistams, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojui Tomui Jociui, Plungės miesto seniūnui Gintarui Domarkui ir kitiems Savivaldybės administracijos specialistams M. Kilienė ir A. Tumavičė išsakė nemažai pastabų, kokių priemonių reikėtų imtis, kad šios gatvės būtų saugesnės.
Kalbėta ir apie eismo dalyvių patogumą, pritarta siūlymui kas 150 metrų įrengti poilsio aikšteles, kuriose būtų suolelių, o prie dviračių takų – stovų dviračiams. Savo nuomonę išsakė ir kiti dalyvavusieji pasitarime. Plungės miesto seniūnas G. Domarkas prašė, jog pėsčiųjų ir dviračių takai būtų nutiesti taip, kad juos būtų patogu valyti.
Kaip „Žemaičiui“ sakė Ž. Bieliauskienė, pakoregavus minėtųjų keturių gatvių rekonstravimo techninius projektus, bus skelbiamas viešasis darbų pirkimo konkursas. Ruošiamasi teikti paraišką ir dėl Europos Sąjungos paramos šiam projektui įgyvendinti. Atnaujinimo darbus planuojama pradėti kitąmet.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...