Plungė atlyginimais ir pensijomis neblizga

Neseniai vykusiame Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdyje apsilankiusi SODROS Mažeikių skyriaus direktorė Laima Nagienė papasakojo apie socialinio draudimo situaciją Plungėje ir aplinkiniuose rajonuose bei savivaldybėse.

L. Nagienė sakė, jog patys gėdingiausi – senatvės pensijų vidurkį atspindintys rodikliai. Remiantis jais, Plungės rajone ir Rietavo savivaldybėje vidutinė senatvės pensija pernai siekė tik 238,11 euro, Telšiuose ji buvo dar mažesnė – 234,02 euro, Mažeikiuose – 242,87 euro (šalies vidurkis pernai buvo 255,44 euro).
Plungėje bei Rietave mažesnis ir vidutinis darbo užmokestis: čia jis praėjusiųjų metų pabaigoje siekė 542, Telšių rajone – 578, Mažeikių – 664 eurus neatskaičius mokesčių (tuo metu Lietuvos vidutinis darbo užmokestis buvo 822,8 euro).
Pasak L. Nagienės, Mažeikių rajono statistiką gerina ten veikianti „Orlen Lietuva“ – šios įmonės darbuotojų vidutinė alga yra daugiau kaip du tūkstančiai eurų. O didžiosios Plungės įmonės, pasak SODROS atstovės, savo darbuotojams dažniausia moka minimalią algą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...