„Mergaitės, už to kažkas slypi“

21705-9182Plungės rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdyje, svarstant klausimą „Neįgaliųjų organizacijų dislokacijos perspektyvos“, įvairių rajono neįgaliųjų organizacijų vadovės ir komiteto nariams, ir Savivaldybės vadovams, ir klebonui Juliui Meškauskui užkūrė tikrą pirtį. Net po posėdžio visi jautėsi nejaukiai, o administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas prasitarė: „Norėjome gero, o likome kalti.“

Jau ne vienerius metus kalbama, kad Vytauto gatvės 9-uoju numeriu pažymėtame name, kur įsikūrusios neįgaliųjų organizacijos, sąlygos labai blogos. Vienu metu manyta, jog išspręsti šią problemą padės Maltos ordinas, tačiau vėliau tos kalbos nutilo. Gal prieš porą metų dekanas klebonas J. Meškauskas, kuris rūpinasi, kaip prikelti sudegusius Plungės parapijos namus, prakalbo apie tai, kad ruošiasi rašyti projektą ir, jeigu gaus Europos Sąjungos paramą, pirmąjį parapijos namų aukštą pritaikys fizinę negalią turintiems rajono gyventojams. Taip ir padarė. Projektas gavo paramą, tad netrukus bus skelbiamas darbų pirkimo konkursas.
Politikai neįgaliųjų organizacijų vadovėms paaiškino, kad visa administracinė našta teks bažnyčiai. Prabilta ir apie tai, jog pirmajame aukšte tilps ne tik fizinę, bet ir psichikos negalią turinčių organizacijų nariai. Kilus šurmuliui, kai kalbėjo beveik visi, o klausytis nenorėjo niekas, buvo sunku susigaudyti, kokios pagrindinės to pasipiktinimo priežastys. Kalbėta ir apie veiklos viziją, ir apie didžiulius pinigus, ir apie tai, jog kiekviena organizacija nori atskirų patalpų, atskiro kabineto vadovui, o pagal šį projektą bus įrengtos trys didžiulės salės, kuriomis visos organizacijos ir dalinsis.
Atsisukusi į žurnalistus, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Plungės viltis“ vadovė Romualda Šimkuvienė pasakė: „Parašykite, kad tuomet, kai kas daroma dėl neįgaliųjų, negali būti daroma be neįgaliųjų.“ Tai leido suprasti, jog draugijos nepatenkintos, kad niekas dėl nieko su jomis nesitarė. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad parapijos namų atnaujinimo projektas nėra skirtas neįgaliųjų organizacijoms. Pirmajame aukšte numatyta įkurti fizinę negalią turinčių žmonių dienos centrą, o Savivaldybė, žinodama neįgaliųjų organizacijų problemas, ir nusprendė jas tame centre įkurdinti.
Organizacijų vadovės aiškino, kad salės joms netinka, nes su savo žmonėmis dažnai reikia kalbėtis asmeniškai. Be to, su draugijų nariais dirba psichologai, o to daryti salėje jie tikrai negalės. Tam pritarė ir Č. Kerpauskas. Posėdyje dalyvavusios Savivaldybės specialistės aiškino, jog bus galima vieną salę padalinti stumdomomis pertvaromis, tuomet kiekviena draugija turėtų po atskirą kabinetą.
Klebonas J. Meškauskas sakė supratęs, jog visos septynios organizacijos nori turėti atskiras patalpas, bet šiuo metu to įgyvendinti neįmanoma. Esą jei pavyktų laimėti dar vieną konkursą, būtų galima sutvarkyti ir antrąjį aukštą. Tuomet situacija keistųsi. Tai išgirdusios moterys klebono ėmė klausinėti, ar kas skaičiavo, kiek kainuos šildymas, vanduo, kitos paslaugos? J. Meškauskas atsakė, kad, teikiant paraišką projektui remti, tai buvo apskaičiuota.
Viskas baigėsi tuo, kad neįgaliųjų organizacijų vadovės pakilo ir išėjo. Tiesa, prieš tai viena jų – R. Šimkuvienė – mestelėjo: „Mergaitės, už to kažkas slypi…“ Moterys tarpusavyje kalbėjosi, kad tam pastatui, kuriame dabar glaudžiasi organizacijos, matyt, Savivaldybė turi numačiusi kokių svarbių planų, todėl ir nori visus iš ten iškrapštyti.

2 komentarai(-ų)

  • Kristina:

    Vadovės pakilo ir išėjo, nes komiteto pirmininkas paragino. Likom taip ir nesupratusios ko buvom pakviestos, nes išgirsti mūsų lyg ir nesistengta… Viskas jau nuspręsta iš anksto

  • knš:

    kiek šiuose namuose buvo šokama,dainuojama,kokie vyko koncertai ir kokie vyko šokiai

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...