Bibliotekoje – susitikimas su rašytoju

21705-8792Neseniai plungiškiai turėjo galimybę geriau pažinti poetą, eseistą, dramaturgą, vertėją bei Klaipėdos universiteto docentą Rolandą Rastauską. Susitikimas su išskirtine, įdomia ir iškalbos nestokojančia asmenybe vyko Plungės viešosios bibliotekos skaitykloje.

Svečią sveikinusi bibliotekos direktorė Violeta Skierienė susirinkusiesiems sakė, jog R. Rastauskas Plungėje vieši nebe pirmąjį kartą. Jį esą drąsiai galima vadinti šios bibliotekos bičiuliu. O susitikimas su žinomu rašytoju surengtas ne šiaip sau, bet norint deramai paminėti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.
Prieš supažindindamas susitikime dalyvavusius plungiškius su dalele savo kūrybos, R. Rastauskas akcentavo, jog, nepaisant to, kad yra įvaldęs ir eiliuotą žodį, ir teatro kalbą, pagrindinis jo kūrybos baras yra eseistika, bei pridūrė savo plačia kūrybos ranka norįs apglėbti įvairias literatūros rūšis ir žanrus. Būtent dėl šios priežasties ėmėsi rašyti romaną.
„Šiandien įsivyravusi nuomonė, kad jei nesi parašęs romano, tai tu – joks rašytojas. Net ir kiekviena save gerbianti moteris per savo gyvenimą privalo sukurti bent vieną romaną“, – šmaikštavo svečias ir netrukus visus pakvietė artimiau pažinti jo kūrybą. O ji renginio metu skleidėsi įvairiomis formomis – buvo skaitomos ištraukos iš R. Rastausko knygų bei parodytas vaizdo įrašas, kuriame rašytojas, pasitelkdamas dar ir fotografijas, pasakojo apie Berlyną. Vokietijos sostinę žodžio meistras vaizdingai pavadino žvilgsnių nulaižytu miestu.
Renginyje dalyvavusieji pastebėjo, jog R. Rastausko tekstai – gana sudėtingi. Skaitydamas negali nė akimirkai atitraukti dėmesio, priešingu atveju „pamesi“ mintį. Nepaisant to, jie žavi išraiškinga, turtinga kalba, kurią pasitelkdamas  autorius „piešia“ aiškius vietovių vaizdus, žmonių veidus, charakterius.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...