Apie galimybę

BunkaPasitaiko, žmogus gimsta turtinguose protingų tėvų namuose, viloje ant šilto, be kraugerių ryklių vandenyno kranto, nuo vaikystės supamas ne tik meilės, bet ir rūpesčio, ne gaudamas, ko tik panorėjęs, bet mokomas suvokti, kad savo gyvenimą reikia kurti pačiam.
Jam pasisekė.
O jeigu gimė Kantaučiuose? Gimtinės pavadinimas įpareigoja būti patenkintu (kontėnu), bet vargu ar pavyks. Jau vien todėl, kad rekvizitai.lt skelbia tik apie vieną kaime esančią uždarąją akcinę bendrovę, ir ta pati – neveikianti.
Plateliai, Šateikiai, Kuliai, Alsėdžiai, Medingėnai turi šiek tiek plačiau, nei Plungės rajonas, žinomo istorinio, sakralinio palikimo bei šiokią tokią dabartį, o kartu – galimybę privilioti lankytojų ir dėl jų žingeidumo šiek tiek prisidurti prie pensijų, pašalpų ir atlyginimais vadinamų pajamų.
Kantautiškiams galimybes reikia susikurti patiems.
Plačiau paskleista žinia apie angliškas šaknis, pravoslavišką religiją, žemaitišką gyvenimą ir tragišką lemtį turėjusią Kantaučiuose palaidotą giminę sudomintų ne tik istorikus profesionalus, bet ir mėgėjus labiau pažinti savo kraštą. Galimybė padaryti tai vis dar yra.
Kita galimybė dulka Kantaučių bažnyčioje.
Anot viešosios įstaigos „Vargonų paveldo centras“ direktoriaus daktaro Girėno Povilionio, į Kultūros vertybių registrą įrašyti unikalūs vargonai – vienas paskutiniųjų Vilniaus vėlyvojo baroko vargondirbystės mokyklai priskiriamų ir vienas iš keleto išlikusių tokio stiliaus instrumentų. G. Povilionio manymu, vargonai galėtų tapti svarbiu ne tik Plungės rajono paveldo traukos objektu, bet ir įsijungti į Lietuvos vertingiausių vargonų kraštovaizdžio (Orgellandschaft Litauen) kultūrinio turizmo maršrutą.
Kaip visada, trūksta menkniekio – lėšų vargonams restauruoti. Instrumento atgaivinimu besirūpinanti Rūta Černeckienė varsto valdžios kabinetų ir verslininkų duris, pasakoja ne tik apie galimybę vėl girdėti unikalių vargonų gausmą, bet ir iš jų sklindančiomis melodijomis žadinamų Kantaučių atgimimą.
Skamba lyg apie Vasiukus, tačiau tokia galimybė yra. O gal iš tikrųjų po kelerių metų vasaros vakarais važiuosime į Kantaučius pasiklausyti unikalių vargonų muzikos.
Juolab kad ir Savivaldybė prisideda, bet dar trūksta.
Mes turime galimybę prisidėti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...