Muzikantai santykius aiškinosi teismo salėje

Gegužės pradžioje Plungės rajono apylinkės teismas atvertė baudžiamąją bylą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Už tai teisme tenka aiškintis televizijos projekte „Lietuvos balsas“ su kolega iš Plungės  Donatu Čižausku  išgarsėjusiam viekšniškiui Donatui Balvočiui (g. 1987 m.). Priešingoje barikadų pusėje – taip pat muzikantas, grupės „Banglai“ atlikėjas Arūnas Jocys. Pastarojo tikinimu, D. Balvočius triukšmavo prie jam priklausančios poilsiavietės, esančios Paplatelės kaime, apgadino čia stovėjusius du jo automobilius ir grasino užmušti.

D. Balvočius neigė grasinęs ir apgadinęs dvi mašinas, sakė kaltę pripažįstąs tik iš dalies. Kaltinamajame akte rašoma, jog nusikaltimas įvykdytas praėjusių metų rugpjūčio 16-osios naktį prie A. Jociui priklausančios „Odos“ poilsiavietės. Esą čia atvykęs D. Balvočius įžūliais veiksmais – signalizuodamas automobiliu, šviesdamas į langus jo žibintais bei rėkaudamas „Išeik, Arūnai, užmušiu!“ – pažeidė viešąją tvarką. Visa tai girdėjo buvusi A. Jocio sugyventinė Kristina Vladičkaitė, Ričardas Matevičius ir Audrius Raudonius.
Viekšniškis kaltinamas ir tuo, kad nuspyrė automobilio „Toyota“ veidrodėlį bei išdaužė „Nissan Almera“ priekinį ir galinį žibintus. Grupės „Banglai“ dainininkas turtinę žalą įvertino 400 eurų. Jis reikalauja atlyginti ir moralinę žalą, patirtą dėl chuliganiško D. Balvočiaus elgesio. Ją nukentėjusysis įvertino 3000 eurų.
Kaltinamųjų suole atsidūręs dainininkas neneigė minėtąją naktį lankęsis pas bičiulį. Pasakojo, kad pas jį užsuko iš anksto susitaręs, grįždamas iš koncerto. Neva A. Jocys turėjęs grąžinti skolą – 600 eurų, kurių jam žūtbūt reikėję kitą dieną vyksiančioms krikštynoms. Tačiau A. Jocys jo neįsileido, neatsiliepė į telefono skambučius.
D. Balvočius sakė susinervinęs, dėl to ėmęs signalizuoti, spiginti į langus žibintais. Tačiau net ir tada niekas nepasirodė, todėl nuspyręs „Toyota“ veidrodėlį. Jaunas vyras pripažino pažeidęs viešąją tvarką, sutiko sumokėti ir už sugadintą veidrodėlį, tačiau neigė rėkavęs ir juo labiau grasinęs užmušti.
Už viešosios tvarkos pažeidimą dainininkas buvo teisiamas ir 2015-aisiais, tačiau tąkart byla nutraukta susitaikius.
Posėdžio metu apklaustas nukentėjusysis nustebo sužinojęs, jog yra skolingas D. Balvočiui. Jis pasakojo, jog viekšniškis 2014-aisiais iš jo pirko automobilį „Volkswagen Passat“. Sutartą sumą – apie 13000 eurų – pirkėjas žadėjo atiduoti per pusmetį, tačiau pažado netesėjo, dalį skolos bandė kompensuoti senutėliu automobiliu bei garso kolonėle.
Ilgai laukusio A. Jocio kantrybė trūko ir jis kreipėsi į policiją, taip automobilis vėl atsidūrė pas jį. Tačiau D. Balvočius vėl pristojo, prašė grąžinti jam mašiną ir prisiekinėjo, jog šįkart sąžiningai už ją mokės. Ir vėl nemokėjo. Netgi pardavė automobilį kitam asmeniui. „Tai jis man skolingas. Kiek metų jis mulkino mano šeimą“, – piktinosi A. Jocys.
O apie praėjusių metų rugpjūčio 16-osios naktį jis pasakojo tik tiek, kad su sugyventine tuo metu miegojo atskiruose kambariuose, nes jau buvę ties skyrybų slenksčiu. Prisiminė girdėjęs triukšmą, tačiau kas triukšmauja, nėjęs žiūrėti, manęs, kad poilsiautojai. Kad apgadinti du automobiliai, vyras pamatė tik rytą, tada ir iškvietė policijos pareigūnus. Patirtus nuostolius muzikantas įvertino 400 eurų. Apie D. Balvočiaus „viešnagę“ A. Jocio poilsiavietėje pasakojo ir liudytoju teisme apklaustas R. Matevičius, kuris tą naktį su draugu A. Raudoniumi buvo atvykę pažvejoti. Kad siautėja būtent D. Balvočius, liudytojas tikino nė neabejojąs, nes pastarasis ne kartą yra lankęsis pas A. Jocį jam esant. Birželio mėnesį vyksiančiame teismo posėdyje turėtų būti apklausti ir kiti liudytojai – K. Vladičkaitė ir A. Raudonius.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...