Paaiškėjo, kam ketinama skirti premijas

Plungės rajono savivaldybėje posėdžiavo Kultūros reikalų taryba. Diskutuota, kam skirti premijas už pasiekimus kultūros ir meno srityse. Buvo susipažinta su Vasario 16-osios nepriklausomybės akto signatarų Stanislovo Narutavičiaus ir Jono Smilgevičiaus atminimui įamžinti skirto paminklo, kurį planuojama statyti Alsėdžių aikštėje, projektu. Išsakytos nuomonės ir dėl biudžetinių įstaigų įstatymo pataisų, kurias įgyvendinus, pasikeistų tų įstaigų vadovų priėmimo į darbą tvarka.

Posėdžiavusieji užtruko, kol apsisprendė, kam skirti premijas už kultūros ir meno pasiekimus. Kultūros žmonėms paskatinti Savivaldybė šiemet skyrė 5000 eurų. Kam ir kokią dalį iš šios sumos skirti, patikėta Kultūros reikalų tarybai.
Buvo sulaukta dešimties paraiškų. Išnagrinėjus jas, pasiūlyta dvi 1000 eurų  premijas skirti Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrui „Saula“ už atstovavimą Lietuvai Japonijoje vykusiame vaikų teatrų festivalyje bei Plungės viešosios bibliotekos Informacijos ir mokymo skyriaus vedėjai Virginijai Liutikaitei, parengusiai projektą „Plungės išmanusis parkas“.
Po 800 eurų siūlyta įteikti dviems prizinių vietų nacionaliniuose konkursuose laimėtojams – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansambliui „Žirginėliai“ bei vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijai „Mažasis suvartukas“.
Likusią sumą – 1400 eurų – nutarta skirti paskatinamosioms premijoms. 500 eurų už parodos „Plungės fotobienalė 2016“ rengimą turėtų iškeliauti į jos organizatorės Kristinos Paulauskaitės rankas. Tokia pačia suma ruošiamasi apdovanoti ir Žemaičių dailės muziejaus darbuotojų kūrybinę grupę, sumaniusią rūmuose įkurti Kalėdų Senelio rezidenciją. O 400 eurų premiją nutarta įteikti Mykolo Oginskio meno mokyklos mokytojai Laimai Jundulienei. Premijos bus skiriamos Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.
Paskirstę premijas, posėdžiavusieji susipažino su ketinamos tvarkyti Alsėdžių miestelio aikštės projektu bei paminklo signatarams S. Narutavičiui ir J. Smilgevičiui vizija. Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Tomas Jocys sakė, jog tvarkant Alsėdžių aikštę, bus pasirūpinta prieigomis prie jos. Aikštė bus išgrįsta akmenimis, o jos centre bus pastatytas minėtiems signatarams skirtas paminklas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...