Aptarė, kaip atrodys atnaujinta Alsėdžių aikštė

DSC04545Idėja Alsėdžiuose deramai įamžinti Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų Stanislovo Narutavičiaus ir Jono Smilgevičiaus atminimą išsirutuliojo iki Alsėdžių aikštės rekonstrukcijos projekto. Jį neseniai Plungės rajono savivaldybėje pristatė Projektavimo ir restauravimo instituto atstovės Giedrė Miknevičienė, Marija Nemunienė ir Renata Kalvaitytė. Kurti paminklą signatarams pakviesta žymi skulptorė Dalia Matulaitė.

Projekto autorės sakė turinčios tikslą sujungti miestelio centrinę erdvę ir bažnyčią į vieną darnią visumą. Alsėdžių centre planuojama erdvi aikštė bendruomenės renginiams ir šventėms, o pagrindinis šios aikštės akcentas bus signatarams atminti skirtas paminklas.
Pristatyme dalyvavęs rajono meras Audrius Klišonis, Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė ir bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis atkreipė dėmesį į tai, kad miestelyje gana intensyvus automobilių eismas, tad centre būtina riboti greitį iki 40 kilometrų per valandą, be to, kalbėta, jog būtina numatyti daugiau vietų automobiliams statyti.
Visi sutiko, kad miestelio centre reikėtų mažinti eismo ženklų, esą plačios nuorodos, kiek kilometrų liko iki Platelių ar Žemaičių Kalvarijos, gali nustelbti sutvarkytos teritorijos grožį. Alsėdžių seniūnė prašė, jog projektuotojos parinktų vietas, kuriose tikslingiausia statyti nuorodas į signatarų gimtines ir amžinojo poilsio vietą, kitas lankytinas vietas.
Skulptorė D. Matulaitė supažindino su paminklo signatarams eskizais. Ji prisipažino ilgai mąsčiusi ir parengusi du skirtingus eskizus: klasikinio granitinio portreto su atitinkamais valstybės ženklais ir įrašais bei laisvos meninės raiškos paminklo, kuris vaizduoja į ritinį susuktą Nepriklausomybės aktą, laikomą dviejų meškų. Susirinkusieji pasisakė už antrąjį variantą, nes, daugelio žodžiais, monumentų ar bareljefų esą ir taip pilnos kapinės, o miestelio centre norisi matyti menišką ir šviesų kūrinį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...