Susikompromitavusi gimnazijos direktorė traukiasi iš pareigų

21705-8940Po to, kai į viešumą iškilo faktas, jog Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Dalia Baliutavičienė supainiojo viešuosius ir privačius interesus, be to, Švietimo ir mokslo ministerijai pateikė galimai klaidingus duomenis apie dukros išsilavinimą, sulaukta šios istorijos atomazgos – susikompromitavusi direktorė pateikė prašymą atleisti ją iš užimamų pareigų.

„Žemaitis“ jau rašė, jog praėjusį vasarį už dukros Indrės Raudonės įdarbinimą pradinių klasių mokytoja Rietavo savivaldybės taryba direktorei pareiškė pastabą. Kiek vėliau, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovei apsilankius gimnazijoje, paaiškėjo ir tai, kad gimnazijoje tebedirbanti direktorės dukra galimai neturi šiam darbui būtino išsilavinimo, o vyresniojo mokytojo kategorija ankstesnėje jos darbovietėje – Pajūralio (Šilalės r.) pagrindinėje mokykloje, kuriai tuo metu vadovavo ta pati D. Baliutavičienė, jai suteikta tikriausiai neteisėtai.
Paaiškėjus šioms naujoms aplinkybėms, Rietavo meras Antanas Černeckis sudarė komisiją, kuriai pavesta patikrinti faktus ir įvertinti direktorės elgesį. Tačiau ši komisija taip ir nespėjo pateikti savo išvadų, mat praėjusį ketvirtadienį Švietimo, kultūros ir sporto komitete buvo pritarta D. Baliutavičienės prašymui nuo gegužės 18 dienos atleisti ją iš užimamų pareigų. Kažkam iš komiteto narių paprašius pakomentuoti šio prašymo motyvus, meras (pati direktorė posėdyje nedalyvavo) sakė, jog motyvas, tikriausiai, yra vienas – baimė būti atleistai.
Toks direktorės apsisprendimas turėtų nudžiuginti ir pačią gimnazijos bendruomenę, kurios dauguma pasisakė už tai, jog D. Baliutavičienė turi trauktis  – merui ir Tarybai buvo įteiktas 62-jų mokymo įstaigos darbuotojų pasirašytas raštas. „Manome, kad toks žmogus neturi teisės vadovauti įstaigai, kuri siekia išugdyti jauno žmogaus vertybines orientacijas, leidžiančias tapti doru, siekiančiu žinių, savarankišku, atsakingu, patriotiškai nusiteikusiu žmogumi“, – dėstoma jame.
Gimnazijos direktoriaus pareigos laikinai, kol bus išrinktas naujas vadovas, bus patikėtos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Nijolei Pocienei, o D. Baliutavičienei bus išmokėta kompensacija už nepanaudotas atostogų dienas. Šiam sprendimui dar turi pritarti ketvirtadienį posėdžiausianti Rietavo savivaldybės taryba.

Vienas komentaras

  • Rietaviškis:

    Lazda turi du galus…..
    Kiek žmonių atleido iš gimnazijos Dalia. Pati irgi gavo su kitu lazdos galu- nusprendė ją gimnazijos darbuotojai atsikratyti. Ir pavyko. Šaunuoliai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...