„Rietavas – Lietuvos kultūros židinys“

21705-9242Tokie ir panašūs žodžiai Rietavo kultūros centre praėjusio penktadienio vakarą, vykstant Kultūros centro apdovanojimo iškilmėms, nuskambėjo ne kartą. Tiek svečiai, tiek patys rietaviškiai gyrė kultūros baruose triūsančius žmones už jų atsidavimą darbui, gebėjimą sutelkti bendruomenę kultūrinei veiklai ir kitus dalykus. Šie žodžiai tarti ne veltui. Rietave dirbantys kultūros darbuotojai bei įstaiga, kurioje jie skleidžiasi kaip kūrėjai bei menininkai, buvo pastebėta ne tik vietos valdžios bei eilinių žmonių, bet ir šalies mastu. Įvertinus pastarųjų penkerių metų veiklą, Rietavo kultūros centras pripažintas geriausiu 2016-ųjų kultūros centru pirmojoje kategorijoje. Konkursą skelbė Kultūros ministerija.

Premijos skiriamos už paskutiniųjų penkerių metų aktyvią, kūrybingą ir novatorišką kultūros centrų veiklą, puoselėjant etninę kultūrą, mėgėjų meną, kuriant menines programas, plėtojant edukacinę ir pramoginę veiklą, tenkinant bendruomenės kultūrinius poreikius bei rengiant profesionalaus meno sklaidą.
Kaip sakė renginį vedusi Eglė Fabijonavičienė, renkant geriausią kultūros centrą,  atsižvelgiama ir į jo patalpų, ir darbui reikalingų priemonių būklę bei kultūros ir meno darbuotojų kvalifikaciją. Rietaviškiai džiaugiasi, kad jų kultūros įstaiga atitiko visus šiuos reikalavimus ir tapo geriausia šalyje.
Prieš pasipilant gausybei sveikinimų, scenoje vienas po kito pasirodė rietaviškių meno kolektyvai. Norėdami patvirtinti geriausiųjų vardą, jie plačia krūtine traukė liaudiškas dainas, muzikavo, audė ne tik tautinių, bet ir šiuolaikinių šokių pynę. Šventės metu susirinkusiuosius džiugino ir mėgėjai, ir profesionalūs meno žmonės, kuriems tokie kolektyvai, kaip folkloro ansamblis „Kadaginis“, kaimo kapela „Subata“ ar mišrusis choras „Jūrava“, yra tapę jų gyvenimo dalimi.
Dovanodami savo meninius pasirodymus, kolektyvų nariai į didžiulį stiklinį indą dėjo didelius ir mažus akmenis, bėrė smėlį ir juodžemį bei barstė grūdus. „Didieji akmenys – kultūros pamatai: tradicijos ir jų tęstinumas, smulkūs akmenėliai – kūrėjai, kultūros puoselėtojai, smėlis, subiręs tarp didelių ir smulkių akmenėlių, – žiūrovas, kuris yra neatsiejama kultūros dalis, be kurios kultūros plėtojimas būtų nevisavertis. Juodžemis – auganti karta, vis papildanti mūsų gretas. Grūdai simbolizuoja vaisių. Ši skirtingų formų dermė, veikdama kartu, užaugina gausų kultūros derlių.
Tačiau augimas nėra savaiminis procesas, todėl, puoselėjant kultūros daigą, būtina jį laistyti atsakingumo, atsidavimo, sąmoningumo, rūpestingumo, kūrybos ir meilės lietumi“, – kalbėjo renginio vedėja ir priminė, jog Rietavo kultūros centras kultūros daigus augina jau beveik septynis dešimtmečius.
Po įsimintino koncerto, kurio metu publika ir lingavo, ir kartu dainavo, laukė apdovanojimo įteikimo ceremonija. Apdovanoti geriausiojo Lietuvoje kultūros centro šeimininkę Birutę Gedminaitę į sceną žengė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. „Rietavas – miestas, garsėjantis savo tradicijomis, čia gyvenusiais žmonėmis bei išradimais. Jūsų kultūros įstaiga įvertinama jau ne pirmą kartą. 2005-aisiais ji tapo geriausia antrojoje kategorijoje. Tai rodo jūsų augimą. Tikiuosi, jog ir toliau tik tobulėsite bei garbingai rašysite šio miestelio istoriją“, – sveikindamas Kultūros centro vadovę bei visą jo bendruomenę, kalbėjo svečias.
Prie sveikinimų prisidėjo ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. Savo ruožtu jis apdovanojo per dešimtį kultūros darbuotojų, tarp kurių – ir B. Gedminaitė, sėkmingai vedanti savo įstaigą ir čia dirbančius žmones kūrybiniu keliu.
Džiaugdamasi vadovaujamos įstaigos įvertinimu, B. Gedminaitė sakė, jog šis apdovanojimas – aukštai iškelta kartelė, kurią reikės išlaikyti. Anot direktorės, Kultūros centras auga tik dėl to, jog buvę jo vadovai padėjo tvirtus kultūrinius pamatus, o rietaviškiai noriai „maitinasi“ meno žmonių kūrybiniais vaisiais.
Vėliau įstaigą bei jos darbuotojus pasveikino ir kiti svečiai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...