„Muziejų naktis“ neaplenkė ir Plungės bei Rietavo

21705-9207Praėjusį šeštadienį Lietuvos muziejai prisidėjo prie kasmetinės akcijos „Muziejų naktis“. Renginio, kurį inicijavo Tarptautinė muziejų taryba, metu šalies muziejai kartu su kitais akcijoje dalyvaujančiais Europos miestais atvėrė duris lankytojams vakarą ir naktį – tokiu metu, kai paprastai muziejų eksponatai ilsisi tamsoje. Atviras savo lankytojams gegužės 20-ąją buvo Plungės žemaičių dailės muziejus, visą dieną iki pat vėlaus vakaro džiuginęs turtinga renginių programa. Išvakarėse „Muziejų naktį“ surengė ir rietaviškiai.

Jie visuomenę kvietė į vaizdo įrašo „Istorinio šokio diena: polonezo ritmu“ peržiūrą. Tačiau šventinė diena Rietave prasidėjo gerokai anksčiau. Pirmiausia dėmesio laukė konferencija-apskritojo stalo diskusija „Paslaugos 2017 m. turizmo sezonui: „Pieno kelio“, Oginskių kultūros kelio ir kiti pasiūlymai“, vykusi Turizmo ir verslo informacijos centre. Kol vieni diskutavo turizmo tema, kiti vaikštinėjo po vietos gamintojų mugę, kurioje galėjai nusipirkti ir įvairių skanėstų, ir drabužių, ir šiaip visokių širdžiai mielų niekučių.
Vakarop rietaviškiai bei svečiai būriavosi prie Oginskių rūmų parterio, kur Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas bei Turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Laima Dockevičienė paskelbė turizmo sezono Rietave pradžią. Šventės metu pasidžiaugta, kad nedideliame Žemaitijos mieste taip stipriai jaučiamas kultūros pulsas. Akcentuota, jog Rietavas – ne tik kultūros, bet ir inovacijų lopšys. O už tai turime būti dėkingi garsiajai kunigaikščių Oginskių giminei.
Per renginį atsisveikinta ir su ilgamete muziejaus darbuotoja Milda Vyšteinaite, nusprendusia pagaliau mėgautis užtarnautu poilsiu. Po kruopelytę Rietavo istoriją rinkusiai ir sisteminusiai muziejininkei skambėjo gražūs, dėkingumo kupini žodžiai ne tik iš kolegų, bet ir iš Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio lūpų.
Nuo rūmų parterio šventė persikėlė į Muzikantų salą, kurioje koncertavo Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestras. Po jų pasirodymo Kultūros centre vyko dar vienas renginys, kurio metu įstaigai įteiktas apdovanojimas, bylojantis, jog Rietavo kultūros centras – geriausias šalyje.
Plungiškiai prie akcijos „Muziejų naktis“ prisidėjo kitą dieną – gegužės 20-ąją. Apie šventinę dieną Plungėje paskelbė nuotaikingas Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras ir šokėjos. Pasiklausyti orkestro, tęsiančio kunigaikščių Oginskių pradėtas pučiamųjų muzikos tradicijas, prie rūmų susirinko nemažas būrys plungiškių bei miesto svečių.
Sveikindamas susirinkusiuosius, Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas priminė, jog prie Europos muziejų rengiamos akcijos „Muziejų naktis“ Lietuva prisidėjo nuo 2005-ųjų, o Plungės muziejus akcijoje dalyvauja jau dešimt metų.
Iškilmingo šventės atidarymo metu pasirodė ir Klaipėdos pantomimos teatras „A“, Plungės lopšelių-darželių „Rūtelė“ ir Vyturėlis“ mažieji dainininkai ir šokėjai. Įsimintiną reginį dovanojo ir Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos mados studija „Ažūrė“ bei modeliavimo būrelis, pristatę avangardinės mados kolekcijas.
Vėliau paminėta ir Gatvės muzikos diena. Renginį šiai progai prie žirgyno surengė Plungės jaunimo organizacija „Krantas“.
Ypač daug dėmesio sulaukė Plungės kultūros centro simfoninio orkestro koncertas. Publika nestokojo pagyrų jaunam, talentingam kolektyvui, kuriam vadovauja Ieva Lygnugarienė, o diriguoja Paulius Lygnugaris. Susirinkusieji su didžiuliu malonumu klausėsi profesionalios muzikos koncerto, po kurio visi norintieji rinkosi į rūmus, kur atidaryta fotografo Raimondo Paknio paroda „Išlikęs laikas“. Žmonėms buvo neįprasta, tačiau įdomu apžiūrinėti eksponatus tokiu laiku, kai muziejus jau būna užsidaręs, o jame esantys eksponatai „ilsisi“, laukdami kitos dienos ir naujų lankytojų.
„Muziejų nakties“ akcijai skirtus renginius vainikavo grupės „Tabasco“ gyvo garso koncertas, po kurio minios žmonių laukė nepakartojamas šventės finalas – įspūdingas rūmų apšvietimas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...