Gelbėtojų… niekas negirdi

IMG_0701Praėjusią savaitę Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba kartu su Rajono savivaldybės civilinės saugos vyriausiuoju specialistu Vidmantu Mončiu bei Savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus specialistais Plungėje, V. Mačernio gatvės 63-iajame name (devynaukštyje) surengė pratybas. Apie jas iš anksto niekam nebuvo pranešta, nes gelbėtojai norėjo pamatyti realią situaciją – ar gaisro, kitos nelaimės metu būtų įmanoma privažiuoti prie daugiabučių.

Automobiliais užgriozdinti privažiavimai – įsisenėjusi bėda, kelianti daug problemų. Tuo ugniagesiai dar kartą įsitikino šių pratybų metu. Ir tai, ką išvydo, jie užfiksavo nuotraukose. Apie būtinumą įvesti tvarką, kalbama seniai. Kalbų ir ugniagesių prašymų – palikti privažiavimus prie daugiabučių neužstatytus – ypač padaugėjo po to, kai prieš kelerius metus viename Vilniaus daugiabutyje kilęs gaisras pareikalavo žmonių gyvybių. Tąkart žadėta problemą spręsti kuo skubiau. Deja, viskas liko taip, kaip ir buvo.
Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Mindaugas Kaunas klausė: „Kiek žmonių turėtų žūti gaisruose, jog atsakingos institucijos imtųsi darbo, kad būtų išvalyti užgriozdinti daugiabučių kiemai bei privažiavimai prie hidrantų? Gelbėtojai apie tai kalba daugybę metų, bet jų niekas negirdi.“
Ugniagesiai džiaugiasi naujausia technika, leidžiančia žmones evakuoti net iš pačių aukščiausių daugiabučių. Tačiau kokia iš tos technikos nauda, jeigu negali privažiuoti prie degančio namo? Problema – ne vien automobiliais užtverti kiemai, bet ir gyventojų šlamšto prikimštos ir rakinamos laiptinės, užremti viršutinių aukštų liukai. Susidūrę su tokiais atvejais, ugniagesiai yra bejėgiai. Ir ne vien paminėtais atvejais – jie net negali patikrinti, kaip bet kuris daugiabutis eksploatuojamas. Tą padaryti gali tik namą administruojanti bendrovė, seniūnija ar namo bendrijos pirmininkas.

2 komentarai(-ų)

  • Zilvinas Bakanauskas:

    Skandinavijos salyse, prie kiekvieno didesnio pastato ar daugiabucio bei hidrantu yra yrangtos tik gaisrinem masinom skiriamos vietos. Jos uzima dvieju lengvuju auto vietos. Ir uz pastatyma auto i sia vieta yra labai labai baudziami prasizengeliai. Vienas is pasiulymu butu.

  • Kuročkinas Valentinas:

    I Lietuva ateis skandinaviška tvarka tuomet, kai žmonės ims keistis ir pradės rodyti iniciatyva, reikšdami nora tiems pokyčiams. Nes kalbos ir darbai yra du skirtingi dalykai, tokie kaip teorija ir praktika.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...