„Elektrinius vežimėlius perkame, o važiuoti su jais neturėsime kur…“

21705-9134Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto posėdyje – projektų svarstymas. Apie daugumą jų ne kartą ne vien politikai, bet ir plungiškiai girdėjo, tačiau dėl kažkokių niuansų jie buvo atmesti, o dabar ir vėl teikiami viliantis, kad šįkart pavyks ir finansavimas bus gautas. Be didelių ginčų pritarta, jog kartu su švedais ir kitais partneriais reikia teikti vyresnio amžiaus žmonėms skirtą projektą „Elektrinės mikrotransporto priemonės mieste ir gyvenvietėse“. Už gautus pinigus numatoma plungiškiams nupirkti 5-is elektrinius miniautomobilius, kurių vienas kainuoja apie 8 tūkst. eurų. Tiesa, po posėdžio kažkas samprotavo, jog už 8 tūkst. eurų galima visai neprastą automobilį nupirkti.

Aktyviausias šįkart buvo komiteto narys Liudas Skierus. Svarstant projektą „Babrungo upės slėnio estrados teritorijos ir jos prieigų bei jungčių su Plungės miesto centrine dalimi sutvarkymas“, išgirdęs, jog miesto centrui ir Vytauto gatvei pinigų gali ir nebelikti, jis ironiškai pastebėjo: „Elektrinius vežimėlius perkame, o važiuoti su jais nebus kur…“
L. Skierus piktinosi ir tuo, jog Lietuvoje žinomo, iš Plungės kilusio garsaus architekto, profesoriaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Algirdo Žebrausko parengta atskirų Plungės vietų vizualizacija nebereikalinga, nes, skelbiant darbų konkursus, rangovų prašoma ją parengti. Meras Audrius Klišonis paaiškino, kad bus atsižvelgta ir į A. Žebrausko vizualizaciją, tačiau į pirkimo konkursus jos dėti negalima, nes pretenzijas gali pareikšti Viešųjų pirkimų komisija. L. Skierus pastebėjo, jog taip kaskart – kai tik koks pirkimas, taip ir problema. Jį papiktino ir faktas, kad kalbama apie tokį Plungei svarbų projektą, kurio bendra vertė – virš 4-ių milijonų eurų, o administracijos direktorius eilinį kartą posėdyje nedalyvauja.
Šįkart be replikų pritarta ir projektui „Modernių kūrybiškumą skatinančių erdvių kūrimas Plungės „Saulės“ gimnazijoje“ iš dalies finansuoti. Bendra šio projekto vertė – 270892 eurai, iš kurių didžiąją dalį turėtų skirti Europos Sąjunga. Už šiuos pinigus bus įrengta chemijos loboratorija. Statybos darbams numatoma skirti apie 20 tūkst. eurų, visi kiti pinigai – baldams ir įrangai. Tiesa, po posėdžio kai kas šaipėsi, jog vienam kabinetui bus išleista tokia suma, už kurią nesunkiai pajūryje net ir labai neprastą namą galima nupirkti.
Pritarta ir Kaimo reikalų komiteto siūlymui, kad mokesčių lengvatos už sukurtas naujas darbo vietas būtų taikomos ne tik verslui, bet ir ūkininkams. Šie pasiūlymai buvo įtraukti į lengvatų tvarkos aprašą. Gauti mokesčių lengvatas galės tie ūkininkai, kurie naujas darbo vietas (ne sezonines, o nuolatines) sukūrė po 2016-ųjų gegužės 31-osios.
L. Skierus dar kartą pasipiktino, kai, svarstant klausimą dėl leidimo padengti Savivaldybės negyvenamųjų patalpų šildymo sistemos remonto išlaidas, šilumos ūkio specialistas Kazys Milierius prasitarė, jog miesto knygynas šildė ir rūsio patalpas, už ką niekas nemokėjo, o knygyne buvo šalta. Specialistas dėl to kaltino buvusią knygyno direktorę. L. Skierus replikavo, jog buvusi direktorė – ne specialistė, o ir knygynas priklausė ne jai, bet Savivaldybei. „Jeigu būčiau tavo viršininkas, trenkčiau kumščiu į stalą ir paprašyčiau uždaryti duris iš kitos pusės“, – sakė komiteto narys.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...