Abiturientams nuaidėjo paskutinis skambutis

21705-9441Praėjusią savaitę šalies bendrojo lavinimo mokyklose nuaidėjo Paskutinio skambučio šventė. Džiugesio dėl įveiktų dvylikos mokslo metų bei liūdesio dėl išsiskyrimo su antraisiais namais tapusia mokykla kupini šventiniai renginiai neaplenkė ir Plungės bei Rietavo savivaldybių mokymo įstaigų. Triukšmingiausiai Paskutinio skambučio šventę tradiciškai paminėjo Plungės „Saulės“ gimnazija – didžiausią būrį rajone abiturientų turinti įstaiga. Šiemet su ja atsisveikins net septynios dvyliktokų klasės – 208 mokiniai.

Šventinis šurmulys gimnazijoje buvo juntamas nuo ankstyvo gegužės 26-osios ryto. Buvo puošiamos patalpos, balionais ir kitokiomis dekoracijomis dailinami abiturientų automobiliai, kurie, išsirikiavę į eilę, signalizuodami išriedėjo į Plungės miesto gatves, skelbdami žinią apie mokslo metų pabaigą.
Puošniai apsirengusios merginos ir vaikinai mašinose juokavo bei mojavo balionais praeiviams. Pastarieji džiaugėsi jaunuolių švente ir kartu piktinosi, kad atsirado drąsuolių, kurie važiavo išlindę per atidarytų automobilių langus, nė nesusimąstydami apie savo bei aplinkinių saugumą.
Nesudrausmino jų ir šventės išvakarėse visą šalį apskriejusi žinia apie Panevėžio rajone Paskutinio skambučio šventę paženklinusią tragišką nelaimę, kuomet nuo abiturientų automobilio nukritusi dekoracija sukėlė avariją. Kliūtį bandžiusi apvažiuoti automobilio vairuotoja išvažiavo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su vilkiku. Vietoje žuvo 7-erių metų vairuotojos dukra, po daugiau nei pusvalandžio gaivinimo užgeso ir mamos gyvybė.
Po nelaimės žmonės daug diskutavo apie abiturientų elgesį keliuose per šventę. Vieni piktinosi per didelėmis dekoracijomis, pritvirtintomis ant transporto priemonių, kiti – moksleivių neatsakingumu, nes nebijo važiuoti kone visu kūnu išlindę per mašinų langus.
„Žemaičiui“ rūpėjo sužinoti ir policijos pareigūnų požiūrį į tokius moksleivių pasivažinėjimus. Plungės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyr. tyrėjas Vaidas Kurmis tikino, jog pareigūnai savo ruožtu atkreipia dėmesį į abiturientų elgesį kelyje. Tačiau, jo įsitikinimu, švenčių rengėjai turėtų kreiptis į pareigūnus, kad šie pateiktų informaciją, kaip važiuoti kolonoje, kas leistina ir kas griežtai draudžiama.
„Dekoracijos yra vienas dalykas. Juk ir vestuvininkai puošia mašinas. Patys vairuotojai turi būti budrūs kelyje. Tačiau važiavimas išlindus per langą yra griežtai draudžiamas. Rietave tokių problemų nekildavo, nes prieš Paskutinio skambučio šventę jos rengėjai susisiekdavo su rietaviškiais pareigūnais, kurie instruktuodavo, kaip elgtis važiuojant šventinėje kolonoje. Nesinori gadinti šventės ir bausti moksleivių. Jie patys turėtų atsakingiau elgtis, tačiau, jei pamatytume pažeidimą ar gautume apie tai vaizdo medžiagą, tikrai baustume“, – sakė tyrėjas.
„Saulės“ gimnazijoje vykusios šventės metu apie saugumą nekalbėta. Galbūt klasių auklėtojai per paskutinę klasės valandėlę aptarė, kaip moksleiviams derėtų elgtis švenčių metu tiek kelyje, tiek linksminantis pirtyse ar kitose vietose.
Per renginį moksleivių veidus puošęs nerimas kilo dėl kitos priežasties – dėl to, jog atėjo metas atsisveikinti su mokykla, mokytojais bei jaunesniais savo bičiuliais. Kaip sakė gimnazijos direktorius Algimantas Budrys, šventinėje eisenoje aplink mokyklą žengdami abiturientai prisipažino, jog negali patikėti, kad jau nebebus pamokų, jog dienos mokykloje jau paskutinės.
Apie tai kalbėta ir salėje šventės metu. Abiturientai dalijosi gražiausiomis gyvenimo mokykloje akimirkomis, dėkojo savo mokytojams, klasių auklėtojams.
Šiuos mokslo metus Plungės rajono savivaldybėje baigs 276 abiturientai. Rietavo savivaldybėje – beveik septynios dešimtys dvyliktokų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...