Kelininkų sustatyti laikini šviesoforai vairuotojams atrodo… nerimtai

21705-9374Antradienį Mažeikių–Tauragės kelyje, Jovaišiškės kaime, viename ir kitame remontuojamo kelio atkarpos gale darbavosi Plungės policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai: vyriausiasis tyrėjas Raimondas Aponkus, tyrėjas Vytautas Malakauskas ir du šio skyriaus vyriausieji patruliai – Tadas Aleksandravičius bei Egidijus Tarasevičius. Tyrėjai dirbo nežymėtoje mašinoje, o patruliai – policijos automobilyje. Šiek tiek daugiau negu per valandą išaiškinti 6 vairuotojai, kurie nereagavo į šviesoforo signalus ir į remontuojamąją atkarpą įvažiavo, degant raudonai šviesai.

Policijos automobilis stovėjo netoli sankryžos su Šiaulių–Palangos keliu. Iš Plungės į Mažeikių–Tauragės kelią išsukantys vairuotojai išpūtę akis žiūrėjo, kodėl policininkai nestabdo nė vienos mašinos, o kažkur per žiūronus dairosi. Tačiau dairytasi ne be reikalo. Netrukus nežymėtame automobilyje sėdintys pareigūnai pranešė, kad net trys vairuotojai į remontuojamąją atkarpą įvažiavo, degant raudonam šviesoforui.
Pirmojo sustabdyto AB „Panevėžio statybos trestas“ vilkiko MAN vairuotojas A. D. nė už ką nenorėjo sutikti, kad pažeidė kelių eismo taisykles. Tik išvydęs į patrulių kompiuterį atsiųstą tyrėjų filmuotą medžiagą, „nuleido sparnus“ ir pasirašė po protokolu. Jis, kaip, beje, ir likusieji penki, nubausti 30 eurų baudomis.
Antrasis iš trijulės – „Honda CRV“ vairavęs Babrungėnų kaimo gyventojas V. J. – į pareigūno klausimą, ar žino, kokį pažeidimą padarė, atsakė – taip ir patvirtino, jog dėl to gailisi (besigailintiesiems – baudos mažesnės). Vėliau į „Žemaičio“ žurnalistų klausimą, kodėl važiavo, degant raudonai šviesai, babrungėniškis sakė važinėjantis šiuo keliu kasdien ir yra išstudijavęs, kad, ir degant raudonai šviesai, važiuoti įmanoma. Po to pridūrė: „Kelininkų šviesoforai nėra patvirtinti, todėl jie man neatrodo… tikri.“
Gailėjosi ir trečiasis pažeidėjas – Rusijos pilietis, vairavęs „Volkswagen Caravelle“. Su juo pareigūnai vargo ilgiausiai. Jeigu Europos Sąjungos gyventojų duomenys yra susisteminti ir lengvai pasiekiami, tai šiuo atveju pareigūnai į kompiuterį turėjo viską surašyti patys. Vairuotojas ir jo keleivis tuo nebuvo labai patenkinti ir aiškino, kad skuba. Išgirdę žurnalistų repliką, jog nereikėjo pažeisti taisyklių, tada šiuo metu jau Mažeikiuose būtų buvę, tik apmaudžiai pečiais truktelėjo.
Kad pažeidė kelių eismo taisykles, nenorėjo pripažinti ir Telšių miškų urėdijos  „Volvo“ miškavežį vairavęs vyras. Jam, kaip ir pirmojo vilkiko vairuotojui, teko  pažiūrėti į save filmuotoje medžiagoje. Nepasisekė ir Prūsaliuose gyvenančiam „Audi A 6“ vairuotojui H. G. Tiesa, iš pradžių suklydo pareigūnai, esą šis vairavęs, rankoje laikydamas mobiliojo ryšio telefoną. Prūsališkis įnirtingai gynėsi ir siūlė peržiūrėti jo telefoną. Vėliau paaiškėjo, kad jis nekreipė dėmesio į šviesoforą. Taigi ir jo, kaip, beje, ir paskutiniojo tą dieną sulaikyto „Toyota Corolla“ vairuotojo, piniginė palengvėjo 30-čia eurų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...