Apie jaunimo problemas kalbėta su viceministru

DSC_0018ARietavo savivaldybėje lankėsi socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis, ministerijos Šeimos ir bendruomenių departamento Jaunimo skyriaus vedėja Jolanta Sakalauskienė, Jaunimo reikalų departamento direktorius Vydūnas Trapinskas.

Susitikime su meru Antanu Černeckiu, administracijos direktorium Vytautu Dičiūnu, jaunimo koordinatoriumi Egidiju Griciumi, kitais administracijos, jaunimo organizacijų ir įstaigų atstovais diskutuota apie jaunimo politikos stiprinimą vietos lygmeniu.
E. Gricius svečiams pateikė informaciją apie jaunų žmonių skaičių savivaldybėje, jaunimo organizacijas, neformalias grupes ir jų veiklą, apie niekur nedirbantį, nesimokantį ir Darbo biržoje neužsiregistravusį jaunimą, kurį labai sunku įtraukti į bendrą veiklą. Pastarasis klausimas domino ir Jaunimo reikalų departamento direktorių V. Trapinską.
Viceministras kalbėjo apie jaunimui aktyvinti ir veiklai skatinti skiriamus projektus, klausė, ar jie buvo naudingi Rietavo savivaldybei. Meras A. Černeckis patvirtino, kad tokie projektai išties reikalingi ir naudingi, tačiau, gaila, trumpalaikiai – vos viena ar kita veikla įsibėgėja, o finansavimo ir nebelieka. Jis pabrėžė, kad didelės įtakos turi tarptautinis bendradarbiavimas, nes jaunimas kviečiamas savanoriauti, patirtimi su jaunais žmonėmis dalijasi ir į Rietavą iš kitų šalių atvykę savanoriai.
Pasak mero, jaunimu savivaldybėje išties rūpinamasi – įsteigtas atvirasis jaunimo centras, yra baseinas, sporto aikštelės, žirgynas. Beje, jo manymu, sulaikyti jaunus žmones padėtų ir būsto problemos sprendimas. Jeigu jiems būtų pasiūlytas gyvenamasis plotas, o ne tik darbas, galbūt nereikėtų dejuoti, kad jaunimas bėga į sostinę ar kitus didelius miestus.
Su tokiomis mintimis sutiko ir viceministras E. Bingelis, tad pasiūlė aktyviau dalyvauti ministerijoje ir kitose institucijose svarstant jaunimo reikalus.
Po diskusijų svečiai trumpam užsuko į Rietavo atvirąjį jaunimo centrą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...