Po gerų žinių darbas ėjosi kaip iš pypkės

21705-9416Praėjusį ketvirtadienį vykęs Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdis ėjosi kaip niekad sklandžiai, ir dėl to, matyt, „kalta“ Valstybinės mokesčių inspekcijos Plungės poskyrio vedėja Vaida Kazonienė. Ji politikams papasakojo, kaip inspekcijai šiemet sekasi rinkti mokesčius į valstybės ir savivaldybių biudžetus. Išvydę skaidrę, rodančią, jog į Plungės rajono savivaldybės biudžetą per sausio–balandžio mėnesius surinkta beveik puse milijono eurų daugiau nei planuota ir beveik 1,7 mln. eurų daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai, visi pasijuto taip, lyg netikėtai būtų atėjusios Kalėdos.

Po tokių gerų naujienų politikai be didesnių diskusijų leido Savivaldybei dalyvauti visuose investiciniuose projektuose, kurie tą dieną buvo įtraukti į darbotvarkę ir prie kurių įgyvendinimo savo lėšomis turės prisidėti ir Savivaldybė. Pabaigti Vaikų bibliotekos pastato remontą iš Valstybės investicijų programos gauta 551 tūkst. eurų. Ar reikės savo lėšomis prie šio projekto prisidėti ir Savivaldybei, paaiškės po to, kai įvyks viešasis darbų pirkimo konkursas. Kažkam pasiteiravus, ar, pabaigus remontuoti Vaikų biblioteką, nebus uždarytas Plungės viešosios bibliotekos miesto filialas, esantis J. Tumo-Vaižganto gatvėje, „Maximos“ antrajame aukšte, meras Audrius Klišonis sakė, kad patalpų nuomos sutartis baigsis kitąmet, bet Savivaldybė prašys ją pratęsti.
Niekas neprieštaravo, jog Plungės savivaldybė dalyvautų bendrame projekte su Priekule (Latvija), skirtame kultūros paveldo objektams išsaugoti ir pritaikyti šiuolaikinėms reikmėms. Plungė prašys paramos žirgyno stogui, o Priekulė – vienam iš savo dvaro pastatų atnaujinti. Jei projektas gautų Europos Sąjungos (ES) paramą, Plungės savivaldybė turėtų pridėti  53 tūkst. eurų. „Palaiminti“ ir dar du bendradarbiavimo su Latvija projektai. Iš pirmojo tikimasi gauti lėšų vaizdo stebėjimo kameroms mieste įrengti, iš antrojo – Kulių gimnazijos stadionui remontuoti.
Be didesnių diskusijų „palaiminti“ ir tie projektai, dėl kurių per komitetų posėdžius būta nemažai ginčų. Bendru sutarimu pritarta, jog Plungės „Saulės“ gimnazijoje atsirastų biotechnologijų mokslų laboratorija. Jai įrengti tikimasi gauti 250 tūkst. eurų ES paramą, dar 22 tūkst. eurų turėtų skirti Savivaldybė. Daugelis balsavo ir už tai, kad Savivaldybė pretenduotų dėl paramos elektriniams miniautomobiliams, kurie būtų skirti senjorams po miestą važinėti, įsigyti.
Tarybos narių pritarimo paprašyta ir Babrungo upės slėnio su estrada bei Laisvės alėjos atnaujinimo projektui. Bendra jo vertė – 4,1 mln. eurų. Didžioji dalis šios sumos – ES ir valstybės lėšos; 311 tūkst. eurų reikės skirti iš Savivaldybės biudžeto. Meras sakė, jog darbų viešasis konkursas jau eina į pabaigą, tikimasi, jog darbai bus šiemet pradėti ir užbaigti per kitus metus. Tarybos narei Judita Stankutei susirūpinus, kad, išrausus Babrungo slėnį, kitąmet Vasario 16-ąją nebus kur švęsti Valstybės atkūrimo šimtmečio, meras patikino, jog tuo metu jau turėtų būti baigtas atnaujinti centrinis stadionas, be to, pasak A. Klišonio, mieste yra ir kitų tam tinkamų erdvių.
Posėdžiui besibaigiant, meras pranešė, jog Plungės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Savivaldybei nori padovanoti jai nebereikalingus statinius, esančius Plungėje, Salantų gatvėje, bei pastatą Staneliuose. Pasak jo, Salantų gatvėje būtų galima įrengti socialinius būstus. Kiti taip pat neprieštaravo, jog dovaną būtina priimti, tik kalbėta, kad socialiniams būstams pramonės rajone – ne vieta. Esą patalpas būtų nesunku išnuomoti, nes jos – geros būklės, yra išasfaltuota įvaža ir nemaža automobilių aikštelė, aplinkui – 75 arai žemės.
„Dabar bus žodis „pervaža“, – tokiu perspėjimu savo pasisakymą pradėjo Tarybos narys Romas Remėza. Jis siūlė „Lietuvos geležinkelių“ paklausti, kodėl traukiniai būtinai turi prasilenkti Plungėje, o ne kituose miestuose, kur virš bėgių yra įrengti viadukai, tačiau palaikymo nesulaukė. Meras kalbėjo, kad tokiems klausimams jau per vėlu. „Nebetikslinga tuo užsiimti. Šiemet – pirkimai, o kitąmet pradėsim kast“, – išbėrė jau daug metų plungiškių girdimą maldelę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...