Atėjo Ona su duona, uoga ir… varvančiu medaus koriu…

21707-10610Užvakar Kantaučiai šurmuliavo. Šventos Onos atlaidai šiemet buvo dar įspūdingesni negu ankstesniais metais, nes visi rinkosi į atnaujintą Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčią. Mišios bažnyčioje užsitęsė net tris valandas, nes po jų bažnyčioje giedojo garsūs Lietuvos operos dainininkai: Liudas Mikalauskas, Laima Česlauskaitė, iš Kantaučių kilusi Vilija Mikštaitė ir pianistė- vargonininkė Audronė Juozauskaitė. Kantautiškiai išgirdo nuo „Ave Marija“ iki Karolio Voitylos (popiežiaus Jono Pauliaus II) giesmėmis virtusių eilių.

Atlaidai sutraukė ne tik vietos gyventojus. Suvažiavo buvę kantautiškiai (ir ne vien jie) iš Plungės, Rietavo, Telšių, Mažeikių, Kauno, Vilniaus ir kitų vietų. Buvo ir iš užsienio specialiai ta proga atostogų grįžusiųjų. Todėl bažnyčia buvo pilnutėlė. Mišioms pasibaigus, klebonas Eduardas Steponavičius dėkojo visiems, o Plungės rajono merą Audrių Klišonį, Rajono tarybos narį Audrių Šapalą, bendruomenės pirmininkę Aušrą Juškienę, seniūnaitę Ritą Juškienę, Bronių Adomavičių, Liną Ramanauską, Rūtą Černeckienę apdovanojo ąžuolo lapų vainikais ir įteikė po knygą. Seniūnė kantautiškių vardu padėkojo klebonui E. Steponavičiui.
Po šv. Mišių visi susirinko prie kultūros namų, kur skambėjo Žlibinų kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Melodija“ dainos. Šio centro Kantaučių skyriaus kultūros renginių organizatorė Genovaitė Pučkoriutė į sceną pakvietė visas Onas. Gaila, bet Kantaučiai Onų gausa pasigirti negali – po rožę gavo tik dvi – Onutė Bidvienė ir Ona Urbonienė. Be Onų, šventės organizatoriai pasveikino ir jubiliejus paminėjusius kantautiškius. Džiugu, kad tarp jų – nemažai jaunų, šiemet paminėjusių savo 20-metį.
Susirinkusiuosius sveikino ir Seimo narys Jonas Varkalys, meras A. Klišonis bei Rajono tarybos narys A. Šapalas. Seimo narys pasidžiaugė, jog kantautiškiai savo kaimą gražinti pradėjo nuo bažnyčios. Apie tai kalbėjo ir meras, ragindamas žmones ne tik per atlaidus į bažnyčią ateiti. Tą patį bažnyčioje kalbėjo ir dainininkas L. Mikalauskas, sakydamas, kad mūsų protėviai, būdami daug neturtingesni už mus, sugebėjo bažnyčias pastatyti, o mes dažnai keliame problemas, kai tenka, pavyzdžiui, bažnyčias šildyti.
S. Žeimaitienė pasveikino gražiausių sodybų savininkus ir įteikė jiems kaspinais papuoštus… kastuvus. Palinkėjo dar dailiau savo sodybas puošti ir su kaimynais gražiai sugyventi, kad šie jų pavyzdžiu pasektų. O kai visos oficialios kalbos buvo baigtos, ateiti prie jų stalo pakvietė pagrindiniai kantautiškių švenčių rėmėjai – vietos medžiotojai. Ir ne vien fotografo Kosto Slivskio nuotraukų parodą apžiūrėti, bet ir šernienos paragauti. Ant stalo gulėjo didžiulis, gražiai išrūkytas miško paršas. Netrukus nusidriekė ilga šernienos valgytojų eilutė.
Gavę porciją gardžiai kvepiančios mėsos, žiūrovai grįžo į savo vietas, nes ant scenos jau dainavo iš Medingėnų atvažiavusi kapela „Medinga“. Po jos atėjo eilė Livetos ir Petro Kazlauskų duetui. O kad mažiesiems ir paaugliams diena neprailgtų, jie dalyvavo smiginio, estafetės, piešinių ant gatvės konkursuose. Jaunimo laukė ilgas vakaras su DJ Sandriu Vaitkevičiumi.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai pradėjo tikrinti, ar prie visų namų per valstybines šventes plėvesuoja trispalvės. Kaip tai vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...