„Mažosios kultūros sostinės“ vėliava – jau Tveruose

Tverai-14435Ateinančiais metais Tverai taps itin patrauklūs turistams, svečiams ir, žinoma, patiems tveriškiams. To populiarumo paslaptis – miestelis paskelbtas „Mažąja Lietuvos kultūros sostine 2018“. Kaip sakė seniūnas Antanas Zalepūgas, bus ir įspūdžių, ir naudos, ir… rūpesčių, nes laukia nemaži iššūkiai. Tveriškiai iš festivalio „Naisių vasara“ parsivežė ir mažosioms kultūros sostinėms skirtą vėliavą, nes būtent per šį festivalį ateinančiųjų metų sostinei ta vėliava ir įteikiama.

Projekto „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ sumanytoja – Naisių bendruomenė. Jo reikėjo suaktyvinti kaimo bendruomenių gyvenimą. Ir jau treti metai, kai šis projektas sėkmingai gyvuoja. Žinoma, kiekvienas to panorėjęs miestelis negali imti ir pasiskelbti, kad jis pretenduos į minėtą titulą. Kandidatus siūlo apskričių bendruomenių sąjunga, kuri šiemet ir pasiūlė Tverus.
„Jau rugsėjį važiuosime į Vilnių ir prisistatysime, kas tokie esame. Į sostinę vešime meninę programą, bus galima pristatyti savo istoriją, kultūrinį, kulinarinį paveldą, kitus turtus. Ateinantieji metai Tverams bus ypatingi: minėsime bažnyčios keturių šimtų metų sukaktį, numatyta ir daugiau tikrai solidžių, rimtų renginių, todėl manome, jog pakelsime mažosios kultūros sostinės naštą. Tam ir idėjų, ir entuziazmo pakanka“, – pasakojo seniūnas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai pradėjo tikrinti, ar prie visų namų per valstybines šventes plėvesuoja trispalvės. Kaip tai vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...