Alsėdiškiai pasiekė sėdėjimo rekordą

21708-10835Praėjusį savaitgalį – rugpjūčio 4–5 dienomis – Alsėdžiuose šurmuliavo tradicinė vasaros šventė. Jos metu kaip ir kiekvienais metais alsėdiškiai paminėjo savo miestelio gimtadienį, pasidžiaugė gražėjančiomis jo erdvėmis bei savo sodybas puoselėjančiais miestelio ir seniūnijos gyventojais. Kasmet šventės rengėjai nustebina turtinga renginių programa, džiuginančia tiek mažuosius miestelio gyventojus, tiek vyresnės kartos atstovus, tačiau šįkart pasistengta dar labiau. Šiais metais alsėdiškiai užsimojo siekti sėdėjimo pakelėje rekordo. Ir jiems tai pavyko – rekordą fiksavę nepriklausomi teisėjai suskaičiavo, jog nuo miestelio centro Telšių link nusidriekė net 932 vienas šalia kito susėdusių žmonių eilė.

Tokio rekordo iki šiol Lietuvoje dar nebuvo. Pasigrožėti neįprastu reginiu į Alsėdžius skubėjo žmonės ne tik iš aplinkinių vietovių, bet ir iš toliau. „Tokio orginalaus  sumanymo dar neteko matyti“, – kalbėjo į Alsėdžius suvažiavę smalsuoliai, stebėdami, kaip per gyvenvietę driekiasi beveik tūkstančio sėdinčių žmonių eilė.
Įdomiausia, kad alsėdiškiai ne šiaip pakelėje susėdo, o, demonstruodami savo išmonę, įsitaisė ant iš namų ištemptų sofučių, minkštasuolių, lauko kėdžių, pledukų. Išradingesnieji rekordo siekė sėdėdami ir ant motociklų ar ant valtyse įrengtų suoliukų. Atsirado net ir tokių, kurie, kol buvo fiksuojamas rekordas, skaitė knygas, žaidė stalo žaidimus, mezgė, skambino gitara. Žmonės iš namų išsitempė ne tik baldų, bet ir televizorių. Reginys buvo iš tiesų įspūdingas.
Juo ir pačia idėja džiaugėsi ne tik atvykėliai, bet ir Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė bei bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis. Pastarąjį ypač džiugino tai, kad siekti rekordo susirinko toks gausus būrys alsėdiškių. Anot pirmininko, tai liudija, kad alsėdiškiai buvo rimtai nusiteikę siekti rekordo, todėl patys aktyviai dalyvavo ir kitur gyvenančius bičiulius bei artimuosius pasitelkė.
Apie siektą ir pasiektą masiškiausio sėdėjimo rekordą alsėdiškiams primins ir ta proga tautodailininko Rimanto Laimos sumeistrauti ir pagrindinėje Alsėdžių gatvėje pastatyti trys ąžuoliniai suolai, ant kurių galės prisėsti ne tik vietiniai, bet ir keliauninkai, svečiai.
Pasidomėję, kaip kilo idėja siekti tokio redordo, sužinojome, kad alsėdiškiams toks sumanymas gimė prisiminus legendą apie miestelio vardo kilmę. Pasak legendos, į Alsėdžius atsitiktinai užklydęs keliauninkas nežinojo, kur esąs, todėl sumanė to pasiteirauti pakelėj sėdinčio senolio. „Kuokė če vėita?“ – paklausė atklydėlis. Tačiau prastai girdinčiam senukui pasigirdo, jog klausiama „Kon če veiki?“ Todėl šis atsakęs: „Al siedu.“ Nuo tada gyvenvietei esą ir prigijęs Alsiediu (Alsėdžių) pavadinimas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai pradėjo tikrinti, ar prie visų namų per valstybines šventes plėvesuoja trispalvės. Kaip tai vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...