Alsėdiškiai šventė savo miestelio gimtadienį

21708-10813Praėjusį savaitgalį Alsėdžiuose netilo muzika ir dainos, žmonių juokas ir smagūs pašnekesiai, mat čia vyko kasmetinė vasaros šventė „Al siedo 2017“. Prie kiekvieno įvažiavimo į Alsėdžius stovėjo stendai, kviečiantys apsilankyti, bei į vieną darnią mozaiką sudėliotos fotografijos iš vietinių žmonių gyvenimo. Kiekvienais metais Alsėdžių bendruomenė visus nustebina įdomia šventine programa, tačiau šiemet ji – dar spalvingesnė.

Pirmąją šventės dieną – rugpjūčio 4-ąją – duoklė atiduota sporto entuziastams. Norintieji savo jėgas galėjo išbandyti žaisdami krepšinį, paplūdimio tinklinį ar dalyvaudami pramoginėse orientavimosi varžybose „Pažink Alsėdžius“.
Kitądien šventinis šurmulys persikėlė į kitas erdves. Nudirbę darbus, dar ankstų rytą alsėdiškiai skubėjo į miestelio turgavietę, kur jų laukė prekybininkų mugė. Laikas, dairantis po įvairiomis prekėmis nukrautus prekystalius, alsėdiškiams  neprailgo, mat juos linksmino žemaičių krašto kapela „Dar“.
Prieš pietus alsėdiškiai išlėkė į namus, iš kurių skubėjo tempti sofų, kėdžių, minkštasuolių ir kitokių baldų. Išrikiavę juos pakelėje, miestelio gyventojai čia pat ir susėdo. Tačiau ne šiaip pasėdėti sumanė, o pasiekti sėdėjimo pakelėje rekordą. Ir jiems pavyko. Vienu metu vienas šalia kito nuo miestelio centro Telšių link susėdo beveik 1000 žmonių. Tai buvo ilgiausia vienu metu sėdinčių žmonių eilė Lietuvoje.
Vakare po smagių pramogų mažiesiems bei mašinų slalomo varžybų žmonių pulkeliai jau spietėsi į vieną gražiausių Alsėdžių kampelių – Žvėrinyčią. Gėlėmis, iš šieno padarytais gyvuliais ir kitokiomis dekoracijomis išpuoštame slėnyje netrūko šventiškai nusiteikusių alsėdiškių. Čia jų laukė gausybė koncertų, dovanotų vietos ir rajono meno kolektyvų, Ryčio Cicino bei grupių E.G.O. ir H.I.T.
Vėliau susirinkusiesiems gražių žodžių negailėjo nei Seimo narys Jonas Varkalys, nei rajono meras Audrius Klišonis, nei Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė, nei bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis. Visi džiaugėsi gražėjančiu miesteliu, prie to prisidedančiais jo gyventojais.
Nepamiršta pagerbti ir gražiausių sodybų šeimininkų, varžybų nugalėtojų bei visų, kurie prisidėjo, kad šventė „Al siedo 2017“ būtų įsimintina.
Gražiausia išrinkta Elenos Stonkaitės ir Anicetos Ramanauskienės sodyba, esanti Dišlių kaime, o gražiausiai tvarkomos ūkininko sodybos titulą jau kelerius metus iš eilės laimi Romos ir Jurgio Blonskių valdos, esančios Skirpsčių kaime.
Apdovanoti ir gražiausių miestelio sodybų šeimininkai: Alma ir Darius Kaktavičiai, Zina ir Antanas Vaitkevičiai bei Irena ir Vaclovas Beivydai. Gražiausia išrinkta ir Akvilinos bei Rimanto Laimų sodyba, o Angelės ir Remigijaus Šukių sodyba pripažinta gražiausia tarp ūkininkų puoselėjamų sodybų.
Šventės rengėjai šiemet sumanė pagerbti ir vyriausius bei jauniausius Alsėdžių seniūnijos gyventojus. Dovanos skirtos 103-ejų sulaukusiai Petrei Vakdarienei, 96-erių Jonui Bružui ir penkiems alsėdiškių gretas papildžiusiems mažyliams. Pastariesiems Ž. Purauskis įteikė marškinėlius su užrašu „Jauniausias alsėdiškis“.

Vienas komentaras

  • Irena Stumbienė:

    Šaunuoliai alsėdiškiai,jie visada buvo išradingi,o dabar tiesiog pasiekė to ko siekė.Židrūnui sumanumo,kūribingumo ir neužsnūsti ant laurų.Nuoširdiausi linkėjimai alsėdiškiams.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai pradėjo tikrinti, ar prie visų namų per valstybines šventes plėvesuoja trispalvės. Kaip tai vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...