Motokroso varžybos buvo sėkmingos plungiškiams

DSC-0043-VLaisvė, greitis ir adrenalinas – be šių pojūčių negali gyventi motorolerių ir motociklų mėgėjai. Tuo galėjome įsitikinti sekmadienį apsilankę automobilių ir motociklų sporto komplekse „Žemaitija“ vykusiose motokroso „Lietuvos taurė  2017“ ketvirtojo etapo varžybose. Praėję trys etapai buvo sėkmingi  klubui „Žemaitija“ – bendroje įskaitoje surinkę 1195-is taškus, plungiškiai pirmavo. Iš lyderių pozicijų neišstūmė mūsiškių ir sekmadienį praūžusios varžybos. Į finalines lenktynes jie važiuos su 1741-o taško bagažu, nuo savo varžovų atsiplėšę 412 taškų.

Babrungo seniūnijoje, Pauošnių kaime įrengtame automobilių ir motociklų sporto komplekse „Žemaitija“ atvykusiųjų žvilgsnius traukė gausybė galingų transporto priemonių. Skaitytojams priminsime, kad dar 2005 metais įvyko pirmosios Europos autokroso pirmenybės. Kurį laiką šiame komplekse negaudė galingų transporto priemonių varikliai, neaidėjo žiūrovų plojimai.
 Tačiau 2015-ųjų vasarą per vieną savaitgalį buvo surengtos ir automobilių, ir motociklų lenktynės. Tąkart į motokroso finalines varžybas atvyko 8-ios komandos. O šiemet varžybose dalyvavo 18 komandų, 100 sportininkų, tarp kurių – nemažas būrys plungiškių.
 1380-ies metrų ilgio ir 7-ių metrų pločio trasą sėkmingai įveikė beveik visi plungiškiai. Vaikų klasėje apdovanojimus gavo 3 mūsų rajono motociklininkai. 50-ies kubinių centimetrų motociklų klasėje antrąją vietą iškovojo Matas Skodžius. Nojus Varneckis (85-ių kubinių centimetrų motociklų klasė) buvo penktasis. 125-ių kubinių centimetrų motociklų klasėje Erlandas Mackonis užėmė antrąją, o Valentas Vasiliauskas – trečiąją vietas.
450-ies kubinių centimetrų motociklų mėgėjų klasėje (MX1 M) ketvirtasis atvažiavo Vaidas Janavičius, o aukščiausioje klasėje (MX2M) nepralenkiamas buvo Jokūbas Januškevičius.
Tokio pat galingumo, tik profesionalų klasėje, nugalėtojo vainiku pasidabino Plungės motokroso komandos lyderis Domantas Jazdauskas, o Mantas Jonavičius liko penktasis. Iki 250-ies kubinių centimetrų motociklų klasėje (MX2) pirmąja ir antrąja vietomis dalijosi plungiškiai Vytenis Budreckis ir Osvaldas Zelepūgas.
„Veteranų 50+“ klasėje trečiasis buvo Plungės klubui atstovaujantis Valerijus Nedošivinas. Minėtoje klasėje geriausiai pasirodė plungiškiams gerai žinomas klubo „Žemaitija“ vadovas Saulius Stankus. Prieš porą metų „Žemaičio“ kalbintas jis pabrėžė, kad  motokroso varžybose reikia ne tik greitai važiuoti, bet ir nuolat galvoti, realiai įvertinti kiekvieną situaciją. Anot motociklų entuziasto, užsiimant šiuo azartišku sportu, turi būti ne tik fiziškai, bet ir psicologiškai pasirengęs.
Kaip susiklostys „Lietuvos taurės 2017“ varžybos, ar ant nugalėtojų pakylos stos plungiškių komanda, paaiškės jau rugpjūčio paskutinį sekmadienį, kai lenktynininkai susitiks finale Kalvarijos trasoje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai pradėjo tikrinti, ar prie visų namų per valstybines šventes plėvesuoja trispalvės. Kaip tai vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...