Žirgų konkūro varžybos – neatsiejama festivalio dalis

21709-11576Paskutinį vasaros šeštadienį startavo visų plungiškių ir miesto svečių kasmet laukiamas tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis, visą mėnesį visuomenę džiuginsiantis profesionaliosios muzikos koncertais. Šiemet renginys skaičiuoja 12-uosius savo gyvavimo metus. Neatsiejama festivalio dalimi tapo ir nuo 2011-ųjų rengiamos žirgų konkūro varžybos. Pasigrožėti ypatingu reginiu, kurį dovanojo šoklieji žirgai bei jų raiteliai, žirgų sporto entuziastai galėjo ir praėjusį sekmadienį. Būriai smalsuolių, išsirikiavusių prie M. Oginskio žirgyno stadiono, stebėjo varžybas, grožėjosi žirgais ir raiteliais bei aptarinėjo, kam šiemet atiteks pagrindinis varžybų prizas – festivalio taurė.

Gražia tradicija tapęs žirgų konkūras šiemet sukvietė daugiau nei keturias dešimtis raitelių iš įvairių Lietuvos miestų. Gaila, tačiau tarp jų plungiškių pavardžių nebuvo. Profesionaliais pasirodymais žiūrovus džiugino daugkartiniai Lietuvos čempionai ir tarptautinių varžybų dalyviai.
Susirinkusiuosius pasveikino Seimo nariai Jurgis Razma ir Jonas Varkalys bei Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Dalyviams jie linkėjo sėkmingų šuolių, o žiūrovams – įsimintinų įspūdžių. Prie sveikinimų prisidėjo ir geros nuotaikos visiems linkėjo Plungės savivaldybės tarybos narė bei žirgų sporto entuziastė Judita Stankutė.
Garbė pradėti beveik visą dieną trukusias varžybas atiteko dalyviams, rungtyniavusiems dėl Plungės miesto mero A. Klišonio taurės. Atvirojoje klasėje galėjo varžytis visi norintieji, mat nebuvo ribojami nei raitelio, nei žirgo amžius. Uždarojoje klasėje rungėsi jaunieji raiteliai, kurių amžius neviršijo 18-os, o žirgų– 5-erių metų. Abiejose klasėse dalyviai turėjo įveikti iki 110 centimetrų aukščio kliūtis per kuo trumpesnį laiką.
Šiais metais jaunojo raitelio rungtyje nepralenkiamas buvo kėdainiškis Vytenis Ūsas, o atvirojoje klasėje geriausiai sekėsi Sigitui Prikockui iš Radviliškio.
Antrojo konkūro dalyviai kovojo dėl Seimo nario J. Razmos taurės. Šioje rungtyje raiteliams ir jų žirgams reikėjo įveikti iki 120 centimetrų aukščio kliūtis. Be to, buvo svarbu ir kuo meistriškiau, greičiau ir gražiau jas įveikti. Su šia užduotimi geriausiai pavyko susidoroti taip pat V. Ūsui. Tad į Kėdainius jis parsivežė ne tik mero, bet ir Seimo nario taures.
Trečiajame konkūre sėkmė nusišypsojo raitelei iš Radviliškio – Kamilei Beržonskytei. Merginai, be klaidų įveikusiai kliūtis, kurių aukštis siekė iki 130 centimetrų, atiteko pagrindinis varžybų prizas – 12-ojo tarptautinio M. Oginskio festivalio taurė.
Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet, varžybas stebėję smalsuoliai galėjo pasigrožėti ir parodomąja dailiojo jojimo programa. Ją pristatė plungiškė raitelė Milda Matevičiūtė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai pradėjo tikrinti, ar prie visų namų per valstybines šventes plėvesuoja trispalvės. Kaip tai vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...