Apie įtarimą

BunkaPrezidentė Dalia Grybauskaitė prieš keletą dienų sakė, kad „Vyriausybės vykdoma viešojo sektoriaus reforma iš tiesų yra jos žlugdymas. Reforma daroma ne iš tos pusės, nes mėginama kai kuriuos tarnautojus paslėpti po sutartiniais santykiais, o kitiems padvigubinti algas bei sukurti vadinamąjį valstybės elitą, lojalų tuo metu esančiai valdžiai.“
Premjeras Saulius Skvernelis atsiliepė, jog „valstybės tarnyba jau dabar yra žlugusi, todėl jai reikia pokyčių.“
Žodžiai apie žlugdymus kažkada girdėti. Ar tik ne privatizacijos laikais? Kai valstybės įmonė staiga pradėdavo dirbti nuostolingai, o valstybė jai daromą žalą užklijuodavo privatizacijos pleistru.
Tada pasirodydavo, kad žlugdymas buvo dirbtinis, laimė šypsodavosi naujiesiems šeimininkams. Ne visada, bet šypsodavosi.
Prieš keletą metų iš ten, kur prasideda ir baigiasi Lietuva – valstybės sostinės – skambino kolega ir klausė, kur rasti vagiantį urėdą. Sakiau, kad žinau: kalėjime.
Kolega ten ieškojo, bet nerado.
Išvada paprasta: arba nevogė, arba nesodino.
Visa tauta bemaž vienbalsiai tvirtina, kad vis dėlto vagia. Tauta klysta labai retai.
Vadinasi, nesodino.
Vadinasi, sukūrė puikią progą dabar visais balsais trimituoti apie medieną parceliuojančius miškininkus ir siūlyti reformą.
Bet būtent todėl ji atrodo dirbtinė ir kelia įtarimą. Vaidenasi, kad tuomečiai valdantieji augino nepasitenkinimo miškininkais masę iki kritinės, bet po rinkimų atidavė vadžias į kitas rankas, kurios tęsia pradėtą darbą. Bet jeigu teisėsaugos vėzdas būtų įsisukęs į miškininkų kabinetus, o jų šeimininkai persėdę į grotuotus, šiandien tautą – rinkėjus – būtų labai sunku įtikinti reformos būtinumu.
Va, kyla įtarimas, kad tokiai reformai vis dėlto ruoštasi. Net labai ilgai. Ir kad ji daroma ne tik dėl naudos valstybei.
Įtarimas rūgsta ir regint pasiruošimą Žemaitijos nacionalinį parką paversti regioniniu. Juolab kad „parkiniais“ vadinami plateliškiai sako, jog iš ministerijos, kuri reformuoja ir miškų valdymą, negirdi argumentų, kodėl taip reikia daryti. Tik balsą lyg iš dangaus, jog taip bus ir baigtas kriukis.
O tuo tarpu Seimo nariai skleidžia kalbas apie strateginių valstybės įmonių privatizavimą ir piktinasi, jog taip nuoginamas valstybės saugumas…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...