Naujieji mokslo metai – naujuose namuose

21708-11477Praėjęs ketvirtadienis Rietavui buvo ypatingas – duris atidarė naujoji Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla. Įstaigos bendruomenė atšventė ir naujųjų mokslo metų pradžią. Šventiniame renginyje dalyvavo ne tik mokyklos pedagogų, mokinių bei jų tėvelių, bet ir vietos valdžios bei dvasininkijos atstovų. Iškilmėse sulaukta net Švietimo ir mokslo ministerijos kanclerio Tomo Daukanto.

Sveikindamas susirinkusiuosius jis neslėpė, kad žavisi Rietavu, jo istorija, čia dvelkiančia ypatinga dvasia, kultūra. Anot jo, Rietavas už tai, koks yra šiandien, turi būti dėkingas ne tik garsiajai kunigaikščių Oginskių giminei, bet ir dabar čia dirbantiems žmonėms.
Vienas tokių – savivaldybės meras Antanas Černeckis. Kanclerio teigimu, jis pasiekė, kad jaunieji rietaviškiai turėtų naujas patalpas, kuriose galėtų padėti skleistis savo talentui. Meras supažindino ir su Meno mokyklos istorija bei gyrė įstaigoje dirbančius pedagogus. Išklausius jo, esą neliko abejonių, kad Rietavui reikalingos naujos, sutvarkytos erdvės meno ir muzikos sklaidai.
Meno mokyklos bendruomenę bei visus rietaviškius naujos Meno mokyklos atidarymo proga sveikino ir A. Černeckis. Pasak jo, naujas yra tik mokyklos pastatas, o tradicijos, įdirbis, gera atmosfera ir nuotaika atsineštos iš senosios mokyklos. Todėl meras linkėjo pedagogams ir toliau sėkmingai žengti kūrybos keliu bei garsinti Rietavą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
Už tai, kad meno žmonės galės dirbti geresnėmis sąlygomis, meras dėkojo ir T. Daukantui bei visai Švietimo ir mokslo ministerijai. Dėkota ir šventėje negalėjusiam dalyvauti Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui, kuris dar ankstesnėje kadencijoje dėjo visas pastangas, kad viename gražiausių Žemaitijos miestų duris atidarytų nauja mokykla.
Prie gausybės sveikinimų prisidėjo ir Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotojai. Anot skyriaus vedėjos Lidijos Rėkašienės, M. K. Oginskio meno mokykla – palaiminta Dievo, nes kiekvienais metais, pasitinkant naujuosius mokslo metus, skaisčiai šviečia saulė. Vedėjos teigimu, pastaroji lepina tik to nusipelniusius žmones. „Dėkojame mokyklą lankantiems vaikams, jų tėveliams, bet labiausiai – mokytojams. Jų dėka, gamtoje išgirstus garsus vaikai perteikia grodami, pamatytus vaizdus išlieja drobėje“, – sveikindama pedagogus sakė L. Rėkašienė.
Atidarymo proga mokykla sulaukė ir dovanų. Vieną ypatingiausių įteikė Rietavo garbės pilietis, kunigas Česlovas Degutis. Jis mokyklai padovanojo paties surinktą ir puoselėtą liaudies meno kolekciją. „Norėjau, parašęs testamentą, Rietavui savo sukauptus kryželius ir kitokius dirbinius palikti po mirties. Tačiau pagalvojau, kam laukti mirties, kad pamatytumėte mano kolekciją“, – juokaudamas kalbėjo kunigas ir pažymėjo, kad dalį eksponatų rietaviškiai galės išvysti per tradicinę Mykolinių šventę.
Simbolinę dovaną – tris raktus, simbolizuojančius meilę kūrybai, išmintį ir tiesą – mokyklai įteikė ir statybos darbus atlikusios įmonės „Kongera“ vadovė Ugnė Raudytė, kuri kartu su meru, mokyklos direktore Jolita Budriuviene bei T. Daukantu buvo pakviesti perkirpti atidarymo juostą. Rietavo parapijos klebonui Antanui Gutkauskui pašventinus pastatą, svečiai įsiamžino bendroje nuotraukoje ir sugužėjo į mokyklą.
Anuomet Oginskio orkestro muzikantų bendrabučiu buvęs pastatas pasikeitė neatpažįstamai. Sutvarkyta ne tik išorė, bet ir vidus. Mokyklos bendruomenei vietos čia daug. Tačiau ateityje jos gali ir pritrūkti. Mat meras A. Černeckis akcentavo, kad Rietavo meno mokyklą lanko kas aštuntas rietaviškis vaikas. O laisvų vietų mokytis meno paslapčių bei muzikos subtilybių šiuo metu jau nebėra.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...