Plungiškiai netiki savo akimis – pagaliau darbai prasidėjo…

21708-11383Plungiškiai, daug metų laukę, kada bus pradėtas rengti tunelis po geležinkelio pervaža, pagaliau sulaukė tos dienos. Tiesa, paties tunelio dar neišvysime, tačiau ledai jau pajudėjo: praėjusią savaitę sunkioji technika pradėjo ruošti teritoriją Dariaus ir Girėno bei Lentpjūvės gatvių sankirtoje, kur dar šiemet bus įrengta žiedinė sankryža. Kartu bus nutiesta ir nauja, kol kas pavadinimo dar neturinti gatvė tarp Dariaus ir Girėno bei Alanto gatvių bei suremontuota pastarosios gatvės dalis.

Plungės rajono savivaldybės administracija konkursą minėtiesiems darbams atlikti skelbė net du kartus, mat pirmojo procedūros buvo sustabdytos, nes konkurso sąlygose rasta esminių techninių klaidų. Antras kartas buvo sėkmingesnis ir rugpjūčio 24-ąją Savivaldybės administracija pasirašė darbų atlikimo sutartį su konkursą laimėjusia ūkio subjektų grupe – AB „Eurovia Lietuva“ bei UAB „Plungės lagūna“ ir „Plungės Jonis S“. Bendra minėtųjų darbų kaina – 779 tūkst. eurų.
Šios bendrovės, net nelaukdamos, kada joms bus perduota statybvietė (tai buvo padaryta praėjusį ketvirtadienį), pradėjo paruošiamuosius darbus: buvo sufrezuota priešais „Babrungo“ mokyklą buvusi automobilių stovėjimo aikštelė, iškirsti šalia Dariaus ir Girėno bei Lentpjūvės gatvių sankryžos augę medžiai. Nenuostabu, kad taip skubėta pradėti darbus, nes jiems skirti… tik du mėnesiai. Per tiek laiko turės būti įrengta žiedinė sankryža bei nutiesta naujoji gatvė. O pastaroji reikalinga tam, kad žmonės, gyvenantys už „Babrungo“ mokyklos, galėtų pasiekti Dariaus ir Girėno gatvę, mat, rengiant tunelį, nebeliks Dariaus ir Girėno bei Luknos gatvių sankryžos.
Vietos ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Asta Stankuvienė „Žemaitį“ patikino, jog dėl šių darbų eismas Dariaus ir Girėno gatve nebus uždarytas. Kaip ir remontuojamose J. Tumo-Vaižganto bei Žaltakalnio gatvėse bus galima važiuoti viena gatvės juosta, o eismą reguliuos šviesoforai. Vadinasi, dabar jau tikrai galėsime teigti, jog Plungė iš visų pusių skęsta apkasuose. Bet ar ne to šitiek metų laukėme? Miesto seniūnijai teks pagaminti dar daugiau plakatų, skelbiančių, jog Plungė tvarkosi, ir atsiprašančių už laikinus nepatogumus, o plungiškiams belieka apsišarvuoti dar didesne kantrybe laukiant tos dienos, kai galėsime girtis ne tik naujai išasfaltuotomis gatvėmis, bet ir moderniu tuneliu po geležinkelio pervaža.

13 komentarai(-ų)

 • plunges gyventojas:

  savo bmw vaziuoklei nepasakysiu, zinai Plunge tvarkosi, gal nepradek barsketi… kai pagalvoji juokas ima, tiek mokesciu pareina i savivaldybe o keliu nesugeba greiciau tvarkyti..

 • Gyventojas:

  Apart tvarkymo saugumo dirbant, ir civiliams nerasta…Jokių saugių praejimų normalių žmonėms..Visi vaikšto kur nori vos nelenda po eskavatoriaus kaušu…Automobiliams pravažiavimo kelias kur tvarkomos gatvės tragiškos..D

 • jogas:

  „Lagūna“, „Jonis“, o dirba „Valda“… Beje, reikia pasirūpinti ne tik vairuotojais, bet ir pėsčiųjų sąlygomis. Kaip šiuo metu jie turi judėti?

  • plunges gyventojas:

   Sutinku su Jumis Apie pesciuju sauguma visiskai nepagalvota, gerai, kad kolkas viskas gerai.

 • Viktoras:

  Svarbiausia, kad nesustotu darbai ilgiems metams busenoje „visur iskniso ir baigesi pinigai ilgam“ :)

 • Rupestingoji:

  Kol neatsitiks kokia nelaime, pas mus nieko nedarys del pesciuju saugumo. Gal skraidyt turi pradet?

 • Gyventojas:

  Iš viso kaip leidžia remontuoti ir gauti tokius projektus įmoniai kuri neatitinka saugumo reikalavimų darbuotojams ir civiliams..Iškasti grioviai ir net nesugeba atitverti nors su paprasta STOP juosta nuo civilių ir eismo dalyvių.Kol niekas neivyks tol niekas nekreips dėmesio čia gi Lietuva… :)

 • Vita:

  Kaip visada darbai prasideda rudenį kai vaikai eina į mokyklą ir turi maujoti po tešlyna.. Nebus to tunelio. Milijonas eurų už kelią.. Kam jo reikia..

 • zzzz:

  kažko įtartinai sustojo darbai toje sankryžoje???? užasfaltavo perkasimus, kas taip daro vidury darbo? Kas galit pakomentuoti??

  • tipo:

   sustojo, nes savivaldybė pasirinko brangiausią įmonę už 800 tūkstančių, o kiti siūlė padaryti už 450 tūkstančių. Ministras sustabdė tą sandorį….

 • tiesa:

  kaip galima dirbti be sutarties, aišku be statybos leidimo? Ar įstatymai galioja ne visiems?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai pradėjo tikrinti, ar prie visų namų per valstybines šventes plėvesuoja trispalvės. Kaip tai vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...