Garsioji Lenkijos alpinistė gimė Plungėje

Knygos apie garsiąją alpinistę Vandą Rutkevič, gimusią Plungėje, pristatymas įvyks rugsėjo 16 d. Plungės viešojoje bibliotekoje (Parko g. 7). Dalyvaus jos autorė, atvykusi iš Lenkijos.

Knyga yra gana didelės apimties – 475-ių puslapių ir gausiai iliustruota. Yra nuotraukų ir iš šeimos gyvenimo Plungėje. Pasakojama, kad Lenkijoje ši knyga jau parduota, nes toje šalyje alpinistė Vanda Rutkevič yra nacionalinė vertybė ir pasididžiavimas.
Vanda gimė 1943 metais Plungėje, namuose (dabar Dariaus ir Girėno g. 23), kurie priklausė seneliui Jonui Petkūnui. Jonas Petkūnas buvo kunigaikščio M. Oginskio dvaro orkestro muzikantas. Smuikininkas. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui ir kunigaikštienei Marijai išvykus į Poznanę, jis paskiriamas dvaro turto administratoriumi. Jo dukra Marija buvo ištekėjusi už inžinieriaus Zbignevo Biaškevičiaus. 1944 metais artėjant raudonajai armijai, šeima pasitraukė į Lenkiją ir apsigyveno Vroclave, Žemutinės Silezijos vaivadijoje.
Alpinistė Vanda Rutkevič yra pirmoji Europos moteris, 1978 m. spalio 16 d. įkopusi į Everestą. Ir trečioji pasaulio moteris, tą viršukalnę įveikusi. 1992 m. Vanda žuvo kopdama į Kančendžango viršukalnę Himalajų kalnuose. Jos kūnas nebuvo rastas.
Renginio organizatoriai – Plungės viešoji biblioteka ir Lenkijos institutas Vilniuje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai pradėjo tikrinti, ar prie visų namų per valstybines šventes plėvesuoja trispalvės. Kaip tai vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...