Tapus senjoru, gyvenimas dar nesibaigia…

DSCF4520Rietavo savivaldybės trečiojo amžiaus universitetas (TAU)  skaičiuoja jau aštuntus savo gyvavimo metus. TAU sąrašuose yra net 150 studentų. Aktyviai dalyvaujančiųjų universiteto veikloje yra daugiau negu aštuoniasdešimt.

Į TAU gretas yra įsitraukę senjorai iš visos Rietavo savivaldybės. O vairą tvirtai savo rankose laiko šio universiteto rektorė Elvyra Andrijauskienė. Jos vadovaujami, TAU nariai rengia įvairių išvykų, dalyvauja meniniuose konkursuose bei sporto varžybose. Senjorai aktyviai dalyvauja ir vasaros stovyklose. Rugpjūčio pradžioje jie stovyklavo  Andrijauskų kaimo turizmo sodyboje, kuri yra įsikūrusi šalia Rietavo. Stovyklos metu, kurios šūkis – „Stovyklaujame aktyviai ir sveikai“, TAU nariai klausėsi paskaitų, sportavo, bendravo.  Apie praėjusius mokslo metus papasakojo E. Andrijauskienė.
Rektorė pabrėžė, kad ypač suaktyvėjo TAU veikla, kai jis  įsitraukė į Nacionalinę trečiojo amžiaus universitetų asociaciją.
Rietavo TAU yra susikūrę Sveikos gyvensenos, Kultūros ir meno, Tautodailės bei Namų ūkio fakultetai. Yra choras, vokalinis ansamblis, susikūręs ir tautinių šokių kolektyvas. Senjorai, turintys sveikatos problemų, gali nemokamai lankytis baseine, kur gydomųjų pratimų vandenyje moko Rietavo PSC masažistė-kineziterapeutė Renata Letukaitė.
Praėjusiais mokslo metais daug keliauta. Įsiminė kelionė į Lenkiją maršrutu Varšuva–Krokuva. Senjorai pabuvojo ir  Klaipėdos botanikos sode, Žibininkų sveikatos komplekse, važiavo į įvairius renginius, vykusius Vilniuje. O sporto entuziastai Visagine bei Mažeikiuose laimėjo ne vieną medalį.
 Tačiau, kaip sakė E. Andrijauskienė, vykdant įvairius projektus, organizuojant renginius, labai trūksta lėšų. Šiek tiek gelbsti nario mokestis. O TAU moterys pačios tvarkosi senus kostiumus, kad galėtų dalyvauti koncertuose. Rektorė dėkojo visiems universiteto studentams, kuriais bet kada galima pasiremti. Tai – Jadvyga Gudauskienė, Bronislava Srėbalienė, visi fakultetų dekanai ir prodekanai.
Spalio 5-ąją vyks naujųjų mokslo metų šventė. TAU yra įsikūręs buvusioje Žemaitijos kolegijoje. E. Andrijauskienė džiaugėsi, kad jį lanko daug kūrybingų žmonių ir, jei pavyks įgyvendinti projektą, išleis kuriančių universiteto studentų knygą, rengs įvairių meninių darbų parodų. Ateityje, kaip pabrėžė rektorė, didelis dėmesys bus skiriamas tautinio paveldo tradicijoms puoselėti.
Universiteto veikla yra turininga ir prasminga. Tapus senjoru, gyvenimas nesibaigia, bet tęsiasi. Tad rektorė visiems palinkėjo prasmingų ir turiningų ateinančių mokslo metų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...