Ragino problemas spręsti greitai

21709-11883Praėjusį trečiadienį į pasitarimą pasikvietęs seniūnus, Rietavo meras Antanas Černeckis norėjo išgirsti, kaip vyksta pasiruošimas Mykolinių šventei. Išsiaiškinęs, kad visos detalės jau sustyguotos, savivaldybės vadovas su seniūnais aptarė ir kitas aktualijas.

Seniūnai sakė, kad dar turi lėšų žvyrkeliams greideriuoti, tačiau negalintys kviesti technikos, kol keliai nepradžiūvo. Meras paragino seniūnus atkreipti dėmesį į tas kelių atkarpas, kuriose užsistovi vanduo, ir kastuvu padaryti pralaidas jam nutekėti. „Vertinant bendrai, didelės problemos dėl kelių pas mus nėra. Teko važinėti po Klaipėdos ir Gargždų apylinkes. Ten situacija daug prastesnė“, – sakė meras.
Jis paragino seniūnus netaupyti elektros – ir rytą, ir vakarą įjungti gatvių žibintus. Be to, visuose kaimuose bei miesteliuose žibintai turi būti įjungiami ir išjungiami tuo pačiu metu. „Dabar vaikai gana anksti išvažiuoja į mokyklas. Žiūrėkite, kad jiems nereikėtų žlibinėti tamsoje“, – griežtai seniūnus „auklėjo“ meras ir pridūrė, kad nesvarbu, kokia problema iškiltų, seniūnai turi sureaguoti ir ją spręsti. „Dabar žmonės jautrūs, jei kas nepatinka, tuoj feisbuke pasidalina. O kai ten įsilinguoja diskusija, nėra kam atsakyti besipiktinantiesiems. Nesinori veltis…“ – sakė jis.
Prisiminus, kad netrukus prasidės naujų seniūnaičių rinkimai, A. Černeckis piktinosi, jog į įstatymo rėmus įspausta seniūnaičių veikla tapo sudėtinga. „Reikalavimai tokie, lyg ne seniūnaičius, o prezidentą rinktume“, – sakė meras, bet pridūrė, jog seniūnaičiai yra reikalingi ir į juos seniūnai pirmiausia turėtų kreiptis pagalbos.
Kalbėta ir apie tai, kad netrukus bus pradėtas rengti kitų metų biudžetas. Meras paragino seniūnus jau dabar gerai pagalvoti, kokios technikos ar įrangos, transporto jiems reikia. Miesto seniūnas Petras Lengvenis pasidžiaugė, kad jam jau pažadėtas naujas traktoriukas miesto gatvėms ir šaligatviams prižiūrėti. Jis priminė, jog remonto laukia pastatas, kuriame įsikūrusi miesto seniūnija. Kalbėta, kad reikia remontuoti ir Tverų bei Medingėnų seniūnijų pastatus, tik ar tam kitąmet bus skirta lėšų.
Seniūnai pasiguodė, jog vėluoja kelių remonto, griovių valymo ir kiti darbai, nors konkursai įvykę jau senokai ir darbų leidimai išduoti. Savivaldybės vadovas paaiškino, kad ne viena statybų įmonė yra laimėjusi po kelis konkursus ir skuba pirmiausia įvykdyti stambiausius užsakymus, o smulkiuosius – vilkina, nors ir turi mokėti delspinigius. A. Černeckis nuramino seniūnus, kad visi darbai, kurių atlikimo sutartys yra pasirašytos, anksčiau ar vėliau turės būti padaryti, nes konkursus laimėjusioms įmonėms būtų nuostolinga jų atsisakyti.
Seniūnai domėjosi, kada Rietavo pakrašty pradėtai statyti UAB „Rietuva“ gamyklai bus pradėta ieškoti darbuotojų – esą to teiraujasi gyventojai. Meras atsakė, jog statyba vyksta sparčiai, įmonė dar šiais metais planuoja perkirpti gamyklos atidarymo juostelę, o apie darbuotojų atrankas, jo žiniomis, bus pranešta prieš mėnesį iki joms prasidedant, tad gyventojai turi sekti viešojoje erdvėje pasirodančią informaciją.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...