Rietaviškiai tęsia kunigaikščių pradėtas Mykolinių tradicijas

DSC-0408-V_2Ko gero, neatsirastų nė vieno rietaviškio, kuris spalvingiausią metų laiką – rudenį – įsivaizduotų be gražia miesto tradicija tapusios Mykolinių šventės, kuri kiekvienais metais savo renginiais praturtina paskutines rugsėjo dienas. Gerai praleisti laiką, aptarti nuveiktus darbus bei pasigirti šių metų derliumi suplaukia minios žmonių iš įvairių savivaldybės kampelių. Kaip sako Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, per Mykolines į Rietavą suvažiuoja buvę ir esami šio krašto gyventojai. Šių metų Mykolinių šventinė programa – ypatinga, mat buvo skirta Lietuvos telefonizacijos 135-erių metų jubiliejui paminėti. Šiai progai skirta konferencija bei koncertu praėjusį penktadienį prasidėjusi šventė tęsėsi iki pat sekmadienio.

Nors Mykolinės truko net tris dienas, turtingiausias renginių buvo praėjęs šeštadienis. Tądien pirmiausia dėmesio laukė Rietavo kraštiečių klubo susitikimas.
Po jo klubo nariai buvo pakviesti apžiūrėti senovinių mašinų parodos, kurią kraštiečio Kazimiero Algimanto Kazragio iniciatyva pristatė senovinių automobilių asociacija „Seni kibirai“.
Parodoje eksponuotais automobiliais kai kurie Savivaldybės darbuotojai bei kiti norintieji atriedėjo ir į Laisvės aikštę, kur buvo įsikūręs Mykolinių metturgis.
Gausiai susirinkusius rietaviškius bei svečius sveikino šventės vedėjai Birutė Gedminaitė ir Nerijus Jasinskas. Priminę, jog šiais metais Rietavas mini net kelias svarbias sukaktis – Lietuvos telefonizacijos 135-metį, elektrifikacijos 125-erių metų jubiliejų bei Rietavo kraštiečių klubo dešimtmetį – vedėjai į sceną pakvietė merą A. Černeckį.
Pastarasis pasidžiaugė, jog rietaviškiai tęsia kunigaikščių Oginskių pradėtas Mykolinių tradicijas. „Galime didžiuotis, kad esame turtingiausias miestas savo istoriniu paveldu“, – sakė meras.
Prie sveikinimų kalbų prisidėjo ir Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis, Andriejus Stančikas ir Jonas Varkalys, naujai kadencijai išrinktas Rietavo kraštiečių klubo prezidentas Leonas Vaidotas Ašmantas, Kazachstano garbės konsulas Lietuvoje Jonas Jagminas bei delegacijų iš kaimyninių Latvijos ir Lenkijos atstovai. Pastarieji negailėjo gražių žodžių Rietavo miestui bei šio krašto žmonėms.
Mykolinės neįsivaizduojamos ir be gražiausių sodybų, geriausio metų ūkio konkursų nugalėtojų apdovanojimų. Šiemet konkurso „Metų ūkis“ pirmosios vietos laimėtoju tapo ūkininkas Žygimantas Kidikas.
Tvarkingiausia ir gražiausia mieste pripažinta Rūtos ir Algimanto Milių sodyba, o kaime – užpeliškių Nijolės ir Romualdo Kubilių. Pagerbti ir gražiausiai savo sodybų aplinką tvarkantys senjorai. Rietaviškės Julijonos Rubeževičienės sodyba pripažinta gražiausia ir tvarkingiausia mieste, Vatušiuose gyvenančios Juzefos Budginienės – kaime. Už šeimos tradicijų ir darnos puoselėjimą sodybose apdovanojimo sulaukė rietaviškiai Danutė ir Jonas Bacevičiai bei vienaragiškiai Larisa ir Algis Marčinauskai.
Įvertinimo sulaukė ir tvarkingiausia bei gražiai tvarkoma įstaigos aplinka. Šiais metais tokia tapo Antano Budriaus kaimo turizmo sodyba. O tveriškiai gali didžiuotis savo miestelyje turintys gražiausią ir tvarkingiausią gatvę. Tokia pripažinta Žalioji gatvė. Apdovanojimo sulaukė ir Budrikių kaimas, kuris išrinktas gražiausiu ir tvarkingiausiu.
Laimėtojams įsiamžinus bendroje fotografijoje, susirinkusiųjų laukė įspūdinga šokių kolektyvų iš įvairių Lietuvos regionų programa „Nupinkim margą šokių pynę“. Jos metu pasirodė per 200 iš įvairių kampelių į Rietavą sugužėjusių šokėjų. Garbė pradėti pinti margaspalvius liaudiškų šokių raštus atiteko šventės šeimininkams – kolektyvams „Trepsis“ ir „Šarkelės“.
Šokėjams palikus aikštę, į sceną žengė Liudas Mikalauskas ir ansamblis „Ainiai“, padovanoję muzikinę komediją „Senberniai“. Vėliau gerą nuotaiką šventės dalyviams garantavo dainininkai Edmundas Kučinskas, Saulius Prūsaitis bei grupė „Vyšnios“. Po jų koncerto laukė įspūdingas lazerių ir fejerverkų šou.
 Mykolinės nebūtų Mykolinės, jei šventės metu nešurmuliuotų įstaigų, seniūnijų ir bendruomenių kiemeliai, kvietę visus užeiti ir palepinti save darbščiųjų Rietavo savivaldybės moterų spaustais sūriais, kepta duona, pyragais, bandelėmis ir sausainiais. Pirkėjų laukė ir kvapniosios arbatos, ir šviežutėlis medus, ir įvairūs mėsiški gaminiai.
Kol vieni ragavo gardėsius, kiti žavėjosi amatininkų darbais.
Mykolinių šventė baigėsi sekmadienį. Tądien visų dėmesio laukė žirgų sporto entuziastai, kuriuos sukvietė vienas svarbiausių Mykolinių akcentų – žirgų konkūro varžybos, vykusios Rietavo žirgyne.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...