Buriuotojams liko tik viena regata

21462723_925279147635257_7066232887797997129_nBaigiantis rugpjūčiui Plateliuose vyko buriavimo klubo „Vėjo sparnai“ „Optimist“ jachtų klasės regata.

Į ją atvyko jaunųjų buriuotojų iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Marijampolės – iš viso 50 dalyvių. Oro sąlygos buvo puikios, tad buvo surengti visi planuoti plaukimai.
Pirmąją vietą laimėjo klaipėdiškis Jonas Macevičius. Labai gerai pasirodė ir mūsų rajono buriuotojai. Dagnė Norvaišaitė užėmė antrąją vietą, o mergaičių įskaitoje buvo pirmoji. Jos pusbrolis Rapolas Norvaišas bendrojoje įskaitoje užėmė trečiąją vietą, o berniukų grupėje buvo antrasis. Visi, užėmę prizines vietas, apdovanoti piniginiais prizais.
Spėriai bangas skrodė ir jaunasis Vilius Pocius, bendrojoje įskaitoje užėmęs 13-ąją vietą. O devynmečiui Domui Gudauskui vėjas buvo per stiprus, bet jis neliūdėjo, nes tokių buriuotojų kaip jis buvo net keturiolika.
Rugpjūčio 26-ąją vyko maratono aplink Platelių ežero salas plaukimas. Vėjas buvo silpnas, todėl galėjo buriuoti visi dalyviai. Vėl nugalėjo klaipėdiškis – Nojus Bestanskas. Antrasis buvo kauniškis Marijus Rukuiža, trečiasis – klaipėdiškis Jonas Macevičius, o ketvirtąją vietą, kaip ir pernai, užėmė mūsiškė Dagnė Norvaišaitė. Visi prizininkai apdovanoti buriavimo klubo „Vėjo sparnai“ įsteigtomis taurėmis.
Mūsų buriuotojų tėveliai sportininkams, treneriams ir svečiams suruošė puikią dešrelių ir skanumynų vakarienę, o Adrijus Alminas susirinkusiesiems net pakoncertavo.
Rugsėjo 7-ąją Nidoje vyko Lietuvos jaunių čempionatas. Jame dalyvavo 49 buriuotojai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Nidos, Elektrėnų ir Plungės.
Čempionate labai gerai buriavo Dagnė Norvaišaitė. Ji tarp mergaičių iškovojo antrąją vietą, todėl buvo apdovanota sidabro medaliu ir taure.
Šiemet mūsų sportininkams beliko tik viena – XXVII tarptautinė regata „Rudens vėjas“, kuri vyks rugsėjo 28 – spalio 1 dienomis Kaune. Gero vėjo, buriuotojai.