Baigėsi mėnesį visuomenę džiuginęs festivalis

DSC-0685-VPraėjusį šeštadienį aikštelė prie buvusio Plungės Mykolo Oginskio dvaro žirgyno buvo sausakimša automobilių bei į pulkelius susispietusių žmonių. Visi skubėjo žirgyno link, kur laukė įspūdingas 12-ojo tarptautinio M. Oginskio festivalio uždarymas. Svarbiausiu paskutinės mėnesį trukusios šventės akcentu tapo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestro, choro bei solistų dovanota vieno didžiausių italų operos kūrėjų Džoakino Rosinio opera „Sevilijos kirpėjas“.

Orkestrui dirigavo Plungės garbės pilietis, vienas pagrindinių šio festivalio sumanytojų profesorius Stasys Domarkas. Progos pasidžiaugti paskutiniu festivalio akordu nepraleido ir pastarojo brolis, Plungės garbės pilietis ir vienas festivalio sumanytojų profesorius Juozas Domarkas. Ši pavardė skambėjo ir pristatant operos režisierių – taip pat plungiškį Eligijų Domarką.
Plungiškių bei svečių pamėgto renginio vairas buvo patikėtas  Žemaičių dailės muziejaus direktoriui Alvidui Bakanauskui. „Šeštas nuostabus savaitgalis, šeštas festivalio koncertas… Visą mėnesį buvo galima džiaugtis ne tik profesionaliosios muzikos koncertais, bet ir gražiu oru. Džiugu, jog per festivalio uždarymą sulaukta svečių ne tik iš Telšių, Kauno, kitų šalies miestų, bet ir iš Švedijos“, – sveikindamas gausiai susirinkusią publiką kalbėjo A. Bakanauskas ir netruko pristatyti dviejų dalių operą.
Anot renginio vedėjo, tai – viena populiariausių pasaulyje operų, kuri publiką žavi šmaikščiu siužetu, komiškais personažais ir virtuoziškomis arijomis. Sklando legendos, jog Dž. Rosinis operą „Sevilijos kirpėjas“ sukūrė per neįtikėtinai trumpą laiką – vos per 20 dienų.
Visų pamėgta opera abejingų nepaliko ir Plungėje. Daugybė žiūrovų, išstovėję ne vieną valandą, plojo negailėdami delnų. O tie, kurie sėdėjo, plojo atsistoję.
Patrankų salvėmis prasidėjęs 12-asis tarptautinis M. Oginskio festivalis, kaip jau įprasta, baigėsi kaskart žmonių širdis ilgesiu užliejančiu Mykolo Kleopo Oginskio polonezu „Atsisveikinimas su Tėvyne“.
Renginio pabaigoje Plungiškių draugijos viceprezidentė Genovaitė Žiobakienė kartu su A. Bakanausku padėkojo artistams, organizatoriams, Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondui bei kitiems rėmėjams.
Festivaliu džiaugėsi ir profesorius J. Domarkas. „Ir kitais metais išlikite tokie pat entuziastingi, kupini geros nuotaikos. Didžiulį ačiū tariu G. Žiobakienei ir A. Bakanauskui, kurie kiekvieną kartą nustebina puikiais organizaciniais įgūdžiais, juk surengti tokio lygio festivalį gali toli gražu ne kiekvienas. Iki tryliktojo!“ – atsisveikindamas sakė J. Domarkas.
A. Bakanauskas visiems pranešė, jog kitas – 13-asis – tarptautinis M. Oginskio festivalis prasidės kitų metų rugpjūčio 25-ąją.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...