„Tegu jūsų asmeniniai angelai sargai visada būna šalia jūsų“

DSC-0555-VPraėjusį penktadienį Rietavo centrinė aikštė šurmuliavo – čia  Angelų sargų dienos proga vyko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos ir visuomenės šventė. Aikštės pakraščiuose sustoję rietaviškiai aplodismentais pasitiko nuo Rietavo policijos komisariato atžygiuojančius pareigūnus. Rikiuotę iki pat bažnyčios lydėjo Rietavo meno mokyklos pučiamųjų orkestras. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis, kurias aukojo Klaipėdos apskrities policijos kapelionas, Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebonas Vilius Viktoravičius, Rietavo šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas Antanas Gutkauskas ir dar keli kunigai.

Kapelionas kalbėjo apie tai, kad vilniškiui ar kauniškiui Rietavas gali atrodyti gili provincija. Tačiau ar tikrai taip yra? Juk čia, o ne Vilniuje ar Kaune įsižiebė pirmoji elektros lemputė, suskambėjo pirmasis telefono skambutis, čia galėjo gimti M. K. Oginskio polonezo natos ir suskambėti Lenkijos himno melodija. „Centras yra ten, kur yra žmogus. Centras yra žmogaus širdyje, – sakė jis. – Ir todėl, kur bebūtumėte – namuose, kelyje, kitoje vietoje – darykite gerus darbus, padėkite, kam pagalbos reikia.“
Kalbėjo ir apie tai, jog kartais pareigūnams jų darbas gali atrodyti beprasmiškas. Grįžti iš vienų muštynių – skubėk į kitas, važiuok į avariją, kurią padarė girtas vairuotojas, ar lėk ten, kur kažką apiplėšė. Tačiau nereikia pulti į neviltį. Kapelionas priminė Armagedoną – vietą, kur įvyks Dievo karas, užbaigsiantis visus karus – paskutinis mūšis tarp gėrio ir blogio. Kunigas priminė, kodėl buvo pasirinkta ši vieta. Būtent čia archeologai rado 20 kultūrinių sluoksnių. Ką tai reiškia? Ogi, jog šioje vietoje net 20 kartų viskas buvo sugriauta ir vėl atstatyta. „Kartais mes laimim, kartais pralaimim, – sakė jis. – Reikia stengtis, kad gėris laimėtų.“
Pasibaigus šv. Mišioms, iš priesaiką davusių pareigūnų veidų buvo galima suprasti, kad jų širdis palietė kunigo žodžiai. Kiekvienas jų, prisiekęs savo valstybei, uždegė žvakelę ir priklaupęs pabučiavo vėliavą. Tai buvo iškilminga ir jaudinanti akimirka, kuri išliks nuotraukose, nes aplink duodančius priesaiką pareigūnus sukosi daugybė fotografų, kurių mažiausiam buvo ne daugiau kaip dešimt metų. Fotografavo profesionalai, fotografavo ir pareigūnų artimieji.
Fotografų netrūko ir tada, kai kolegas policininkus šventės proga pasveikinęs Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, ėmė teikti apdovanojimus. Trečiojo laipsnio pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“ apdovanoti ir du Rietavo policijos komisariato pareigūnai – komisarė inspektorė Oksana Kucin–Mažonienė bei inspektorius Arnoldas Vibrys. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato A. Motuzo padėka paskatintas Martynas Norvaišas. O inspektorei Laimai Šniaukaitei skirtos trys papildomos kalendorinės dienos apmokamų atostogų. Pareigūnams už tarnybą dėkojo ir Rietavo meras Antanas Černeckis: „Ačiū, kad esate, kad sugebate bendruomenėje išlaikyti rimtį.“ Meras padėkos raštą, skirtą visam kolektyvui, įteikė komisariato viršininkui Mariui Vaičikauskui.
Kol bažnyčioje vyko iškilmės, aikštėje klegėjo vaikų juokas, į dangų kilo pareigūnų jiems dovanoti balionai. Ne tik vaikinukai, bet ir mergaitės sukosi aplink „Aro“ pareigūnus, čiupinėjo ginklus ir net bandė šaudyti. Netrūko žiūrovų ir prie teismo ekspertų – čia jau smalsavo ir suaugusieji. Na, o kinologai su šunimis patiko ir mažiems, ir dideliems. Ypač krykštavo mažyliai, kuriems vos ne už juos didesni gyvūnai kėlė didžiulį susižavėjimą. Dar daugiau triukšmo bei aplodismentų kilo, kai buvo apdovanoti mokinių piešimo konkurso nugalėtojai. Pradinukai ir straksėjo, ir plojo, o nugalėtojai prie krūtinių spaudė gautus prizus – minkštus žaislus. Patiko visiems ir Rietavo meno mokyklos auklėtinių koncertas.
Visą šį džiugų klegesį lydėjo kapeliono Viliaus Viktoravičiaus palaiminimas maldos žodžiais: „Tegu jūsų asmeniniai angelai sargai visada būna šalia jūsų.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai pradėjo tikrinti, ar prie visų namų per valstybines šventes plėvesuoja trispalvės. Kaip tai vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...