Rietavo kraštiečių klubui – dešimt metų

DSC-0341-VNeseniai Rietave šurmuliavo tradicinė Mykolinių šventė, sukvietusi rietaviškių bei didelį būrį svečių. O prieš tai įvyko kraštiečių klubo susirinkimas. Šiemet sueiga buvo išskirtinė, mat klubo nariai susirinko dešimtąjį kartą.

„Į dešimtmetį suvažiavo Rietavo vaikai“, – sveikindamas susirinkusiuosius sakė Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. Būreliais susispietę buvę ir esami rietaviškiai pasidžiaugė, jog jubiliejų mininčio klubo susitikimas vyksta naujose Meno mokyklos erdvėse.
Iš beveik septyniasdešimties klubo narių į susirinkimą atvyko vos pusė. Dėl to apgailestavo susirinkusiuosius pasveikinęs klubo prezidentas, profesorius dr. Leonas Vaidotas Ašmantas. Tačiau ir pats suskubo visų atsiprašyti, kad Rietave jis – retas svečias.
Į susirinkusiuosius kreipėsi ir meras. Sveikindamas rietaviškius klubo gyvavimo dešimtmečio proga, jis prisiminė pirmuosius metus. „Rodos, dar vakar susirinkome į pirmą susitikimą, aptarėme ateities viziją, susiplanavome darbus, o šiandien jau švenčiame klubo dešimtmetį. Tiek daug nebūtume nuveikę, jei vieni kitiems netalkintume“, – sakė A. Černeckis.
Po to buvo pristatyta metų finansinės veiklos ataskaita. Su ja supažindino klubo revizorius Julius Norkevičius. Pastarojo teigimu, klubas patyrė daug išlaidų. Priminta, jog 500 eurų išleista garso kolonėlei ir mikrofonui, kurie jubiliejaus proga buvo įteikti Lauryno Ivinskio gimnazijai. Dar tiek pat skirta jaunajam šokėjui Astijui Bertauskui.
300 eurų šiemet kraštiečiai skyrė geriausiai mokyklą baigusiam moksleiviui. Parama atiteko ir mediciną studijuoti pradėjusiai Martai Jasaitei. Nepaisant išlaidų, klubo banko sąskaitoje, anot revizoriaus, šiandien – 4081 euras.
Vėliau pristatyta ir kultūrinė veikla. Demonstruodama klubo veiklą atspindinčias skaidres, viceprezidentė Jolanta Bertauskienė pasakojo, jog kraštiečiai remia koncertus, natų leidybą, dovanoja knygų gimnazijai. Prisidėta ir prie paminklo Oginskiams, buvo sukarta klubo feisbuko paskyra. „Tai – viena iš priemonių aktyviau bendrauti, siūlyti savo idėjas, dalintis nuotraukomis“, – sakė ji.
 A. Černeckis apžvelgė ir techninio paveldo, urbanistikos išsaugojimo komisijos veiklą bei perspektyvas. Savivaldybės vadovas papasakojo apie per metus įgyvendintus projektus, kitus nuveiktus darbus, pasidalijo ir ateities planais, kuriuos realizavus rietaviškiai galės džiaugtis dar geresniu ir patogesniu gyvenimu.
Kalbėta ir apie knygos, pasakosiančios apie Rietavą, leidybą. Nutarta, jog tai turėtų būti informacinio pobūdžio leidinys, į kurį suguls daugybė fotografijų, parodančių savivaldybėje įsikūrusių įstaigų, įmonių, organizacijų bei meno kolektyvų gyvenimą.
Vėliau buvo surengti klubo prezidento, viceprezidentų ir valdybos rinkimai. Prezidentu bendru sutarimu dar vienai kadencijai išrinktas L. V. Ašmantas. Viceprezidentės pareigas toliau eis J. Bertauskienė. O viceprezidento Jono Varkalio kėdę dabar užims Algirdas Monkevičius. Pasikeitimų neišvengė ir valdyba. Savo noru vietą Jūratei Šedvilaitei užleido Lidija Rėkašienė, kurios įsitikinimu, rotacija – būtina. Tiesa, klubas pasipildė ir dar vienu nariu. Prie kraštiečių prisidėjo Daiva Lečienė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...