Po gyventojų sukelto triukšmo darbus teko sustabdyti

21710-12160Praėjusios savaitės vidury prie Plungėje, V. Mačernio gatvėje, atnaujinamo penktuoju numeriu pažymėto daugiabučio virė aistros. Darbų kokybe nepatenkinti gyventojai, nerasdami kalbos su rangovu bei techniniu prižiūrėtoju, į pagalbą pakvietė statybų inspektorių Antaną Gelumbickį  bei žurnalistus. Išvydęs pastaruosius, namą atnaujinančios įmonės „A. Žilinskis ir Ko“ atstovas… pasislėpė. Tad inspektorius, vaikščiodamas po statybvietę, tik pečiais traukė ir galvą kraipė, negalėdamas suprasti, kodėl darbai atliekami vienaip, nors, gyventojų nuomone, turėtų būti kitaip.

„Jei slepiesi, vadinasi, turi ką slėpti“, – pavymui šaukė pasipiktinę namo gyventojai UAB „A. Žilinskis ir Ko“ darbų vadovui Andriui Onusaičiui. Ilgai kviestas ir prašytas nesislėpti, jis tik trumpam pasirodė, pareiškė nekalbėsiąs, kol aplinkui sukiosis žurnalistai, dar priminė, jog statybvietėje negali būti nei pastarieji, nei namo gyventojai, ir vėl pasišalino. Tad visą gyventojų pyktį teko atlaikyti techniniam prižiūrėtojui Artūrui Malakauskui (UAB „Altimetrija“).
Gyventojai A. Gelumbickiui įdavė pluoštą nuotraukų, kuriose esą užfiksuota daug statybininkų broko. Vienose matyti, kad prie namo fasado klijuojamos polistireno putplasčio atraižos, kitose užfiksuoti palikti nemaži tarpai tarp suklijuotų plokščių. Susirinkusieji priekaištų turėjo ir dėl to, kad tos plokštės, jų supratimu, netinkamai tvirtinamos specialiomis smeigėmis, kad iki šiol nėra apsispręsta, kaip bus atnaujinami balkonai. Gyventojai klausė, kodėl jau apskaičiuota, kiek kiekvienam butui reikės mokėti už renovaciją, nors dar nežinoma, kas bus daroma su balkonais, šie bus stiklinami iš naujo ar bus leista palikti jau esamus langus.
Statybų inspektorius paaiškino, kad darbo projektas yra rengiamas jau pradėjus renovuoti namą, tad normalu, kad dar ne visi sprendimai yra priimti. Esą jei bus daug pakeitimų, gali tekti koreguoti ir techninį projektą, bet, pasak inspektoriaus, tai jau būtų kraštutinė priemonė. „Viskas bus padaryta taip, kaip turi būti. Gerai, kad reiškiate pretenzijas. Tik pikta, kad rangovo atstovas pabėgo. Man reikia atsakymų, kodėl daroma vienaip ar kitaip“, – kalbėjo A. Gelumbickis.
Paaiškinti kai kuriuos statybininkų sprendimus bandė tehninis prižiūrėtojas, bet turbūt netrukus pasigailėjo, kam apskritai prasižiojo, nes jo išsakyti argumentai tik dar labiau pakurstė pyktį. A. Malakauskui užsiminus, kad namas šiltinamas polistireno putplasčio atraižomis dėl to, kad gamyklos nespėja gaminti šios medžiagos, statybinis vagonėlis, į kurį visi susirinko slėpdamiesi nuo lietaus, kone sprogo nuo gyventojų pasipiktinimo. „Tavo darbas yra žiūrėti, kad būtų dirbama taip, kaip reikia, o ne atsikalbinėti ir ieškoti pateisinimų brokdariams“, – šaukė vieni. „Dar mums akis draskysi? Jei taip, reikalausime kito techninio prižiūrėtojo“, – tvirtino kiti.
Kitą dieną telefonu kalbintas A. Gelumbickis sakė, kad jam tą dieną, kai išvyko žurnalistai, vis dėlto pavyko pasikalbėti su „A. Žilinskis ir Ko“ darbų vadovu A. Onusaičiu. Kaip ir buvo galima numanyti, jis tikino, kad jokių pažeidimų renovuojant V. Mačernio g. 5-ąjį namą nėra. Esą gyventojai tik ieško priekabių ir trukdo darbus. Tačiau statybų inspektoriaus nuomonė – kitokia. Jis nurodė sustabdyti darbus, kol įsigilins į situaciją ir pateiks išvadas. „Jau dabar aišku, kad broko ten tikrai yra ir jis turės būti ištaisytas“, – „Žemaičiui“ teigė A. Gelumbickis.

6 komentarai(-ų)

 • tipo:

  pagarba A. Gelumbickiui. Gal prispaus visokius svieto perėjūnus…

 • V.Mačernio g. 5:

  Mūsų namas irgi deda viltis į statybos inspektorių Antaną Gelumbickį.
  Čia rašoma, kad statyba sustabdyta, ji nesustabdyta. Visas dienas darbuojasi keli statybininkai. Pirmadienį, antradienį gerokai lijo, bet buvo klijuojamas polistirolis ir tepamas ant jo tinkas, nors sienos neaptvertos, o jei aptvertos, tai su dideliais tarpų ruožais. „Plungė“ laikraštyje apie šitą statybą vienas komentatorius rašė: „šuo loja, o karavanas eina toliau“.

 • manau,:

  kad esmė ta, jog „Plungės būstas“ yra labai silpna organizacija tiek savo administraciniais gebėjimais, tiek struktūra. Direktoriui trūksta principingumo. Bet kokios tipinės sutartys, kurios yra nuleidžiamos iš viršaus, yra tik šablonai, į kuriuos galima rašyti savo punktus, griežtus punktus, pagal kuriuos Rangovai eitų cypdami už kiekvieną pažeidimą….

  • Pelėda:

   Pilnai pritariu šiam komentarui. Straipsnis truputį kelia abejonių, ypač pats pavadinimas ? Kažkaip norima glaistyti. „Visą gyventojų pyktį teko atlaikyti techniniam prižiūrėtojui Artūrui Malakauskui (UAB „Altimetrija“)“. Šis minimas tech.prižiūrėtojas yra namo gyventojų atstovas, kuris turi žiūrėti visą statybos eigą, jam gyventojai moką už tai atlyginimą, o jis atvirkščiai, yra statybininkų pusėje ir leidžia daryti statybininkams, taip kaip jie nori. Tai va, kur čia problema.

 • ZemaitisVyt:

  Skaitant ir juokas ima ir pikta kad tokia netvarka , kad taip svaistomi gyventoju pinigai.Visu pirma siltinimas toks yra nauja technologija ir tai padaryti tinkamai ne visi zino ,o rimtu statybiniu organizaciju dabar ir nebera Plungeje Bet graziausia kad ar po blato konkursus laimi Panevezio statybos trestas .Tikriausiai kaip senais laikais uzsakovui nubyra nemazas procentas ,kas laimi konkursa pasiima gal 30 procentu nuo samatines vertes ir atiduoda darbus vykdyti visokioms saraskinu kontoroms ,kuri nelabai ir moka tu darbu atlikti ,taupo medziagas pinigai gryzta vadovams i kisene .O tims darbininkams vargseliams moka asaras ,todel jie ir dirba bet kaip. O pinigai samatose teko matyti uz metra kv apsiltinimo apie 100 euru , ta kaina vos ne trigubai didesne negu paprastai , o dvigubai tai tiksliai negu galima padaryti. Pirma beda … kad blokiniai namai buvo statomi su 50 m garantija po to turejo buti praardomos siules ir per nauja suvirinai visi sieniniu bloku kampai visos idetines detales….Atra beda visi tipiniai projektai tie patys darbai kam isleidziami dideli pinigai projektavimui… Trecia beda kaip bustas gali buti uzsakovu , kad ne vienas nenusimano apie statybas ,o jie ir turi atsakyti uz darbu kokybe juk jie ima taip pat nemazus pinigus uz administravima, Zinoma ir gyventoju atstovas reikalingas. O kas dabar darosi …darbus kaip taisykle pradeda rudeni ,tai viska ir daro ant dregnu sienu ant slapio stogo ,uzkonservuoja dregme tai paskui tures kur iseiti ar sienu struktura prades luptis arba vidaus sienos pelyti,, Zmogus sau niekada taip nedarytu , o cia pinigai ne savo ir dar setoniskai dideli galima svaistyti Situo klausimu turetu labai susirupinti ir Plunges valdzia, zinoma jei ir jiems uztenka smegenu sitam reikalui pasirupinti

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...