Ansambliui „Vaisgamta“ – jau dvidešimt

vaisgamta-1Kultūrinis gyvenimas Kuliuose visada kvėpavo plačia krūtine. Jau prieš du šimtus metų čia veikė mokykla, spaudos draudimo metais aktyviai reiškėsi vietiniai knygnešiai. O kur dar garsiosios Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės įspaudas į šio miestelio istoriją. Nuo senų laikų Kuliai išsiskyrė ir bendruomeniškumu. Susibūrę draugėn, kuliškiai rūpinosi gyvenvietės gražinimu. Šio miestelio vienybę atspindi ir Kultūros centro folkloro ansamblis „Vaisgamta“, kuris neseniai paminėjo dvidešimties metų gyvavimo sukaktį.

Muzikaliausius kuliškius vienijančio kolektyvo „tėvai“ – Mirga ir Audronis Gulbinskiai. Būtent jų pastangomis muzikai ir dainai neabejingi miestelio gyventojai susibūrė į darnų ir jau du dešimtmečius gyvuojantį bei visus džiuginantį ansamblį. M. Gulbinskienė pasakojo, jog pavadinimą kolektyvui įkvėpė derliaus deivė Vaisgamta. Ir ne be reikalo. Per dvidešimt veiklos metų „Vaisgamta“ sukaupė didžiulius „derliaus“ klodus: kolektyvas buvo kviečiamas koncertuoti į įvairius šalies miestus. Jis per įvairias šventes linksmina ir Plungės krašto žmones.
Kuliškiams yra tekę filmuotis Lietuvos televizijos laidoje  „Gero ūpo“. Be šio ansamblio neapsieina nė viena Kulių miestelio šventė. Lydimi liaudiškos „Vaisgamtos“ muzikos, dainų ir šokių, vietiniai gyventojai švenčia Užgavėnes, meilės deivės Mildos dieną, mini Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą bei kitas šventes.
Rugsėjo 30-osios vakarą „Vaisgamtos“ dainos ir muzika skambėjo Kulių kultūros centro salėje. Pasveikinti ansamblio jubiliejaus proga atvyko Kauno folkloro ansamblis „Kupolė“, Vilniaus „Radasta“. Kuliškius sveikino ir Klaipėdos rajono Girkalių kultūros centro folkloro ansamblis „Žiogupis“.
Šventės metu buvo prisiminta, jog „Vaisgamtai“ yra tekę dalyvauti keturiose Dainų šventėse, įvairiuose šalies bei tarptautiniuose festivaliuose. Paminėtos ir išvykos į Latviją bei Italiją.
Anot ansamblio vadovų M. ir A. Gulbinskių, vyresnieji kolektyvo nariai didžiuojasi savo jaunimu, kuris yra tapęs Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ 2007-ųjų ir 2015-ųjų laureatu.
Renginio metu vadovai dėkojo ansamblio nariams Jolantai, Kaziui ir Mildai Pieškams, Agnei, Artūrui, Agotai ir Almantui Alčauskams, Neringai Anužytei, Jolantai Galdikienei, Zinai Martinkienei, Artūrui Stuopeliui, Livijai Šiaudvirtaitei, Viltei Golumbeckaitei, Arvydui Ruzgiui, Agnei, Simonui ir Sigitui Gulbinskiams už aktyvią veiklą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...