Rūmų rūsyje – įspūdinga paroda

DSC-0319-VNeseniai Plungės Mykolo Oginskio rūmuose esančiame rūsyje atidaryta mobilioji inovatyvios tekstilės paroda „Eksperimentai su šviesa: meno laboratorija“. Tai – Tekstilininkų ir dailininkų gildijos surengtas tęstinis tarptautinis projektas.

Pirmą kartą projektas pristatytas 2006-aisiais. Tąkart įspūdingi kūriniai buvo įkurdinti Kauno pilies bokšte. Vėliau eksponatai keliavo ir po kitus šalies miestus. Žinomi jie ir užsienyje, mat buvo eksponuoti Čekijoje, Baltarusijoje, Estijoje bei Vokietijoje.
Parodos autoriai – profesionalūs menininkai – Laima Oržekauskienė, Lina Jonikė, Jūratė Petruškevičienė, Jolanta Šmidtienė, Valda Verikaitė, Modestas Malinauskas ir kiti.
Anot parodą plungiškiams pristačiusios Kaune įsikūrusios galerijos „Balta“ vadovės J. Šmidtienės, darbai dekoruojami liuminescenciniam apšvietimui jautriais siūlais ar dažais ir eksponuojami visiškoje tamsoje, apšviečiant juos tik liuminescencinėmis lempomis. Tai kūriniams suteikia paslaptingumo.
Šiais metais menininkai sukūrė naują meno instaliaciją, kuri pritaikyta Žemaičių dailės muziejaus erdvėms.
Parodos autoriai įsitikinę, jog iš netradicinių medžiagų pagaminti jų darbai ne tik praturtins rūmų, kuriuose įsikūręs muziejus, erdves, bet ir paliks neblėstantį įspūdį čia užsuksiantiems plungiškiams bei svečiams.
Parodos autorius pasveikino muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas. Jis išreiškė viltį, jog užsimezgęs bendradarbiavimas su galerija „Balta“ nenutrūks ir ateityje.
Rūmų rūsyje menininkai, padedami lankytojų, surengė performansą „Auganti-kintanti mandala“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...