„Penkiolika žmonių mušė, bet tik aš vienas kaltas likau“

Praėjusią savaitę Plungės rajono apylinkės teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje už kitą nusikaltimą bausmę atliekantis Aurimas Kaminskis kaltinamas viešosios tvarkos pažeidimu.

Įvykiai, dėl kurių teisme teko aiškintis dvidešimtmečiui alksnėniškiui, rutuliojosi praėjusių metų lapkričio 27-osios naktį. Kaltinamajame akte teigiama, jog apie antrą valandą naktinio klubo „Bildukas“ kieme, tarp klubo lankytojų kilus konfliktui, teisiamasis ne mažiau kaip penkis kartus kumščiu sudavė Vytautui Žukauskui į veidą, o kai šis parkrito, dar spyrė į galvą, taip nežymiai sutrikdydamas šio sveikatą, o kartu ir pažeisdamas viešąją tvarką.
Su antrankiais į posėdį iš įkalinimo įstaigos, kur atlieka už kitą nusikaltimą skirtą bausmę, atvesdintas A. Kaminskis tikino, jog yra kaltinamas tuo, ko nepadarė. Esą jei būtų kaltas, iš karto prisipažintų ir taip galėtų tikėtis, jog paskirta bausmė bus sutrumpinta trečdaliu. Vaikinas pasakojo, kad tąkart naktiniame klube buvo su draugu. Jis sakė V. Žukausko nepažįstantis, tačiau matęs, jog tą naktį jis prie visų kabinėjosi, tad daug kas jam neliko skolingas – atsilyginę smūgiais ir apstumdę.
Esą paskutinis toks konfliktas įvykęs jam su draugu išėjus į lauką ir jau ruošiantis eiti namo. A. Kaminskis sakė matęs, jog automobilių stovėjimo aikštelėje vėl kilo muštynės, išprovokuotos nukentėjusiojo, tą vakarą – jau trečios. „Aš ir pats bėgau prie jo, bet nebespėjau. Kodėl norėjau jam trenkti? Nes jis šaukė: „Ateik, gaidy“, – sakė kaltinamasis. Paklaustas, kodėl kiti liudijo matę jį mušant V. Žukauską, alksnėniškis teigė, kad iš septynių apklaustųjų tik vienas nurodė jį kaip kaltininką, o kiti tą paneigė. „Ten nesąmonės parašyta. Jei iš tikrųjų aš būčiau mušęs, mano penkių smūgių jis būtų neatlaikęs“, – tikino kaltinamasis.
Tuoj po A. Kaminskio apklausos į salę buvo pakviestas ir tas minėtasis vienintelis liudytojas, nurodęs, kad V. Žukauską sumušė ne kas kita, o A. Kaminskis. Tačiau ir jis, paprašytas papasakoti, kas tą naktį įvyko, ėmė dėstyti, jog nematė, kas mušė nukentėjusįjį, o apklausiamas policijoje apsiriko ir nurodė ne tą asmenį. Net teisėjai Irenai Šeškauskienei priminus, kad tiek apklausos policijoje metu, tiek dabar, liudydamas teisme, jis prisiekė sakyti tiesą, o už priesaikos sulaužymą gresia atsakomybė, vaikinas tvirtino tą patį – jog nematęs, kas sumušė V. Žukauską.
Ne ką daugiau galėjo papasakoti ir kitas liudytojas. „Nieko nebepamenu. Seniai buvo. Gal net nebuvau ten tą naktį“, – kartojo jis. Ar tą patį tvirtins ir likę penki liudytojai, paaiškės spalio viduryje, kai bus surengtas kitas šios bylos posėdis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...